Strona główna Sport Piłka ręczna Efektowne zakończenie roku

Efektowne zakończenie roku

0

Ostatnie w tym roku mecze o ligowe punkty mają za sobą młodzieżowe zespoły ŚKPR-u Świdnica. W sobotnie przedpołudnie, 17 grudnia drużyny chłopców i młodzików gościły na parkiecie Chrobrego Żórawina. Oba spotkania zakończyły się wysokimi zwycięstwami Szarych Wilczków!

Podopieczni trenerki Justyny Curyl z Dolnośląskiej Ligi Chłopców wystąpili bez kilku ważnych zawodników, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu efektownej wygranej. Gospodarze pierwsi rzucili bramkę, ale dziewięć następnych zdobył ŚKPR, od pierwszych minut ustawiając mecz pod swoje dyktando. Był to szósty ligowy triumf młodych Szarych Wilczków, które wskazuje, że będą one mocno liczyły się w walce o podział medali Dolnośląskiej Ligi Chłopców.

Chrobry Żórawina – ŚKPR I Świdnica 18:33 (6:16)

ŚKPR: Wasilewicz – Kozar 10, Stramek 10, F. Paluch 6, Sz. Kocjan 3, Sawicki 3, Banaś 1, Warachim, Kortas, Miedziński, Ożóg, Grasiewicz, Szmaj

Tymczasem trzynaste zwycięstwo w czternastym meczu odnieśli młodzicy trenera Krzysztofa Terebuna. Po szybkim meczu w ciasnej hali pokonali gospodarzy 43:30 (19:13). Początek zawodów należał do miejscowych, którzy uzyskali trzybramkową przewagę. ŚKPR pierwszy raz wyszedł na prowadzenie w 10. minucie (8:7) i nie oddał go już do końca. Niezwykłym strzeleckim wyczynem popisał się Kacper Maksymowicz, zdobywca aż 17 trafień!

Chrobry Żórawina – ŚKPR I Świdnica 30:43 (13:19)

ŚKPR: Anioł – Maksymowicz 17, Marek 7, Mitek 5, Czapla 5, D. Błaszczyk 4, Choiński 4, Szczygieł 1, Zisiadis