Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego kreatyna jest tak popularna wśród sportowców?

Dlaczego kreatyna jest tak popularna wśród sportowców?

0

Co sprawia, że jest to jeden z najczęściej wybieranych suplementów diety? Kreatyna ma wiele zalet, które zostały zdefiniowane wiele lat temu a jej skuteczność została wielokrotnie zbadana i potwierdzona. Czy jej suplementacja faktycznie przynosi naoczne rezultaty?

Co to jest kreatyna i jakie ma działanie?
Z pewnością każdy, kto choć przez chwilę podejmował się uprawiania sportów wysiłkowych lub pracował nad umięśnioną sylwetką, słyszał o suplementacji kreatyną. Jej skuteczność jest niepodważalna. Pierwsze zażywanie kreatyny sięga aż lat 60. XX wieku, natomiast wzrost jej popularności przypadł na lata 90. minionego wieku. Stało się to nie bez przyczyny, kreatyna wytwarzana naturalnie w ludzkim organizmie jest niewystarczająca dla osób ćwiczących regularnie.

Wspomagając ciało dodatkową dawką kreatyny, zauważono znaczne szybszy przyrost masy mięśniowej, dzięki nagromadzonej w mięśniach sile, co skutecznie motywuje i napędza do dalszych treningów. Co więcej, kreatyna zwiększa wydolność organizmu, która ułatwia podnoszenie intensywności i częstotliwości wykonywanych ćwiczeń. Skuteczność regularnej suplementacji kreatyny zauważalna jest również w czasie po treningu. Regulacja poziomu pH pozytywnie wpływa na regenerację mięśni po intensywnym wysiłku, dzięki czemu odczuwalność napięcia i zmęczenia mięśni jest znacznie łagodniejsza podczas suplementacji kreatyny.

Jakie są rodzaje kreatyny i który wybrać?
Kreatyna ma wiele rodzajów, dlatego każdy może dostosować jej suplementację  pod indywidualny plan treningowy oraz własne potrzeby. Najpopularniejsze rodzaje to monohydrat oraz jabłczan kreatyny. Obie postaci są wyjątkowo skuteczne i bezpieczne. Monohydrat to połączenie kreatyny z cząsteczką wody, gwarantuje on wyjątkowo szybki wzrost masy mięśniowej, dlatego osoby liczące na szybkie efekty swojej pracy, bardzo często sięgają właśnie po ten rodzaj kreatyny. Jego zaletą jest bardzo przystępna cena.

Kreatyna Activlab to szczególna jakość oraz zaskakująco dobra cena. Zwolennicy jabłczanu, czyli kreatyny połączonej z kwasem jabłkowym, cenią go sobie za spektakularne i jakościowe efekty, objawiające się twardymi oraz zwartymi mięśniami.

Wybór odpowiedniej kreatyny jest niezwykle prosty i przyjemny. Activlab to najlepsza i niezawodna suplementacja. Sklep online zapewnia kompleksową ofertę przebadanych laboratoryjnie suplementów suplementy dla sportowców i nie tylko. W asortymencie znajdują się kreatyny w proszku, w kapsułkach oraz w tabletkach. Są to suplementy o wysokiej przyswajalności, co skutkuje znacznie szybszym obserwowaniem postępów oraz pozytywnych rezultatów aktywności fizycznej. Co więcej, podczas wyboru można kierować się preferencjami smakowymi.

Asortyment Activlab imponuje różnorodnością kreatynowych szejków, dostępne są te podstawowe, jak i bardziej wyszukane smaki, np. guma balonowa czy cukierki lodowe. Na stronie znajdują się również kreatyny wzbogacone dodatkowymi składnikami, między innymi kofeiną, beta alaniną czy BCAA, a także białka zawierające kreatynę, np. białko Mega Protein, dostępne aż w kilkunastu smakach. To wszystko w wyjątkowo przystępnych cenach.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRuszył curlingowy sezon w Świdnicy
Następny artykułJak wybrać i gdzie kupić najlepsze wiertło do wkrętarki?