Strona główna Polityka Będą wybierać nowego radnego. Wybory uzupełniające już za miesiąc

Będą wybierać nowego radnego. Wybory uzupełniające już za miesiąc

0

Za cztery tygodnie odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Żarowie. Zostały one zarządzone przez wojewodę dolnośląskiego po tym, jak radny Bartosz Żurek ze względów osobistych zrzekł się samorządowej funkcji.

Bartosz Żurek został wybrany do Rady Miejskiej w Żarowie podczas wyborów samorządowych przeprowadzonych w październiku 2018 roku. W okręgu nr 3, obejmującym ulice Bolesława Chrobrego oraz Władysława Łokietka (nr 2A-6D – parzyste i nr 1-15 – nieparzyste) w Żarowie, uzyskał 255 głosów. 7 listopada Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu I, Dariusz Pająk wydał postanowienie stwierdzające wygaszenie mandatu radnego Bartosza Żurka z powodu pisemnego zrzeczenia się przez niego samorządowej funkcji.

Postanowienie komisarza wyborczego zostało ogłoszone w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego, a także trafiło do przewodniczącego Rady Miejskiej w Żarowie oraz wojewody dolnośląskiego. Na tej podstawie, zgodnie z przepisami kodeksu wyborczego, wojewoda zarządził przeprowadzenie wyborów uzupełniających w celu obsadzenia wakatu.

W toku procedury przedwyborczej zgłoszone zostały dwa komitety wyborcze: KWW Anny Żurek oraz KWW Jolanty Brońskiej. W połowie grudnia obwieszczono informację o ustaleniu granic obwodu głosowania, wyznaczeniu siedziby obwodowej komisji wyborczej, która mieścić się będzie w budynku szkoły podstawowej przy ulicy Piastowskiej, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i głosowania przez pełnomocnika. Samo głosowanie odbędzie się w niedzielę, 22 stycznia w godzinach od 7.00 do 21.00.

/mn/

Poprzedni artykułAleja Niepodległości rozkopana od półtora roku. Magistrat liczy na wcześniejsze ukończenie prac przez nowego wykonawcę
Następny artykułSpokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia