Strona główna Sport Inne Zadecydowała fatalna druga kwarta

Zadecydowała fatalna druga kwarta

0

Koszykarze Domino Polonii Świdnica podczas ostatniej ligowej potyczki z ekipą SKM Zastal Zielona Góra wygrali trzy z czterech kwart. Na nic to się zdało, bowiem o końcowym rezultacie zadecydowała fatalna w naszym wykonaniu druga kwarta, w której straciliśmy aż 39 punktów!

Od początku meczu na parkiecie trwała wyrównana walka. Podopieczni Pawła Domaradzkiego wygrali pierwszą kwartę 18:15 i niezłych nastrojach mogli przystępować do kolejnej fazy spotkania 8. kolejki III ligi koszykarzy. Druga odsłona w naszym wykonaniu była jednak bardzo zła. O ile w ofensywie nie było najgorzej, bowiem dorzuciliśmy 22 „oczka”, to nasza gra w defensywie była po prostu dramatyczna. Gospodarze co rusz znajdowali drogę do kosza, błyskawicznie odrabiając minimalną stratę i budując swoją przewagę. Strata 39 punktów w jednej kwarcie chluby naszej grze w defensywie z pewnością nie przynosi. Po zmianie stron nasi koszykarze gonili, wygrali obie kwarty, ale na finiszu nieco zabrakło. Ostatecznie po 40 minutach na tablicy świetlnej było 93:90 dla drużyny SKM Zastal Zielona Góra. Po ośmiu seriach pojedynków nasz dorobek nie jest imponujący. Na swoim koncie mamy dwie wygrane i aż sześć porażek, plasując się na siódmym miejscu w stawce dziesięciu drużyn. Naszym kolejnym przeciwnikiem będzie najsłabsza w stawce ekipa Lubań Towers. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 27 listopada na terenie hali widowiskowo-sportowej na Zawiszowie. Start meczu o godz. 18.00.

SKM Zastal Zielona Góra – Domino Polonia Świdnica 93:90 (15:18, 39:22, 21:25, 18:25)

Polonia: Hałdaś (22), Kosmala (18), Słobodzian (17), Soboń (14), Sieńko (8), Poradzisz (8), Liuras (3), Cisek, Połeć.