Strona główna Sport Inne Wyrównana walka, decydowały detale…

Wyrównana walka, decydowały detale… [FOTO]

0

Rozgrywki finałowe w koszykówce chłopców klas 7-8 szkół podstawowych okazały się bardzo wyrównane. Cztery reprezentacje świdnickich podstawówek, które 7 listopada rywalizowały w ścisłym finale dokańczały wcześniejsze gry w grupach eliminacyjnych.

Po dwie drużyny z zaliczeniem meczu właśnie z eliminacji dalej grały z dwoma zespołami z grup przeciwnych systemem każdy z każdym. Można powiedzieć, że cichym faworytem do zwycięstwa była drużyna SP 6, która najpierw w eliminacjach pokonała zdecydowanie zespół SP 105 (30:3) a następnie w pierwszym meczu finałowym wygrała z SP 1 (25:8). W ostatnim ich spotkaniu z SP 8, decydującym o pierwszym miejscu nieoczekiwanie zwyciężyła jednak „ósemka” (16:15), która wcześniej przegrała z SP 105 (16:24). Ostatecznie po rozegraniu wszystkich meczów trzy zespoły miały taką samą liczbę punktów i o kolejności na podium musiała zadecydować lepsza różnica zdobytych koszy. Tutaj okazało się, że reprezentacja SP 6 ma najkorzystniejszy rezultat, zwłaszcza dzięki wysokiej wygranej z SP 105. Na kolejnych miejscach uplasowali się chłopcy z SP 8 i SP 105. Tradycyjnie na zakończenie turnieju organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Szymon Płocki (SP 1), Mateusz Wacht (SP 6), Wojciech Wyszyński (SP 8 ) i Danylo Yurczenko (SP 1-5).

Pełna końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3. SP 105 – 7 pkt
4. SP 1 – 6 pkt
5. SP 4 – 5 pkt
6. SP 315 – 4 pkt
7. NSP Bliżej Dziecka – 3 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułElectrolux z programem redukcji kosztów i restrukturyzacją. Pracownikom proponują dobrowolne odejścia
Następny artykułPrzywiązana do drzewa i pozostawiona na pewną śmierć. Porzucona suczka wróciła do zdrowia i czeka na nowy dom