Strona główna Sport Inne Wracają na ścieżkę zwycięstw

Wracają na ścieżkę zwycięstw

0

Koszykarze Domino Polonii Świdnica okazali się lepsi od zamykającej stawkę ekipy Lubań Towers i zasłużenie zapisali na swoim koncie trzecią w tym sezonie pełną pulę punktów w III lidze. Biało-zieloni zakończyli tym samym pierwszą rundę rozgrywek, ale w drugiej będziemy walczyć o poprawienie ujemnego bilansu zwycięskich meczów do porażek.

Gospodarze rywalizujący w niedzielę, 27 listopada w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie byli faworytem spotkania i z tej roli wywiązali się bez zarzutów. Sięgnęli ostatecznie po wygraną, ale przez długie fragmenty tego pojedynku nie był to spacerek. Rywale mający w swoim dorobku zaledwie jedną wygraną w tym sezonie (bądź co bądź przed meczem tylko jeden triumf mniej od świdniczan), nie zamierzali łatwo oddawać pola miejscowym. Podopieczni trenera Pawła Domaradzkiego wygrali pierwszą kwartę 16:12, a w drugiej do swojej połowy dodali jedno „oczko”. Do przerwy było zatem 41:36 dla Domino Polonii Świdnica. Po zmianie stron początkowo nic się nie zmieniało. W trzeciej ćwiartce wciąż na parkiecie trwała w miarę wyrównana walka, a uzyskana przewaga nie mogła jeszcze gwarantować wygranej naszym koszykarzom. Przed finałowymi dziesięcioma minutami na tablicy wyników było 60:51. Ostatnia kwarta bardzo pewnie padła jednak łupem gospodarzy. Zagraliśmy bardzo skutecznie w ofensywie, nieźle broniliśmy, błyskawicznie zwiększając dystans. Finalnie zakończyło się rezultatem 90:66 na korzyść Domino Polonii Świdnica. Nasza drużyna z 12 punktami (3 zwycięstwa i 6 przegranych) znajduje się na szóstej lokacie w stawce dziesięciu drużyn rywalizujących w rozgrywkach III ligi. Plasujące się na pozycjach siedem i osiem zespoły Sokoła Żary i Exact Systems Śląsk Wrocław mają jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej. W niedzielę, 4 grudnia o godz. 17.00 znów powalczymy na swoim terenie. Naszym rywalem będzie ekipa WSTK Wschowa z którą mamy do wyrównania pewne rachunki. Na inaugurację sezonu 2022/2023 przegraliśmy na wyjeździe jednym punktem (85:86).

Domino Polonia Świdnica – Lubań Towers 90:66 (16:12, 25:24, 19:15, 30:15)

Polonia: Kosmala (20), Ozga (19), Słobodzian (14), Hałdaś (14), Soboń (8), Sieńko (7), Rejek (5), Poradzisz (2), Połeć (1), Cisek, Liuras.