Strona główna Sport Lekkoatletyka W niedzielę świebodzicka „Piątka&Dycha. Będą utrudnienia!

W niedzielę świebodzicka „Piątka&Dycha. Będą utrudnienia!

0

Już w najbliższą niedzielę, 20 listopada w samo południe z Rynku w Świebodzicach na trasę „Piątki&Dychy” wyruszą biegacze z całej Polski. Zawody oznaczają, że przez kilka godzin spodziewać się można przejściowych utrudnień na ulicach miasta!

Między godzinami 12:00 a 14:00 całkowicie z ruchu wyłączone zostaną następujące ulice: Wałbrzyska i Strzegomska od Piłsudskiego do Ciernie, Sienkiewicza i Kopernika od Młynarskiej do Strzegomskiej, Żeromskiego i Prusa od Strzegomskiej do Młynarskiej, Młynarska od Prusa do Sienkiewicza, Puszkina na całym odcinku, Plac Jana Pawła II, Środkowa i Ciernie od Strzegomskiej do posesji Ciernie 152, a także Rynek. Utrudnienia wystąpią także na drogach dojazdowych do Strzegomskiej i Ciernie, czyli na ulicach: Wolności, Świdnickiej, Al. Lipowe, Krasickiego, Fabrycznej, Mickiewicza, Siennej i Granicznej. Parking na południowej stronie Rynku zostanie wyłączony od godziny 20.00 w sobotę, 19 listopada do godziny 16.00 w niedzielę, 20 listopada. Organizatorzy oczywiście przygotowali oznakowane specjalnymi tablicami objazdy, tak by możliwe było poruszanie się po mieście.

Na czas zawodów nastąpi także zmiana w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Autobusy wyruszające z Pętli Ciernie o godzinie 9:30 i 11:10 omijać będą przystanek Rynek, podobnie jak autobusy, które z Pętli Pełcznica wyjeżdżają o godzinie 10:16 i 11:35. Natomiast autobusy, które z Pełcznicy ruszą o godzinie 11:35 i 12:35 kursować będą jedynie do przystanku przy ulicy Królowej Elżbiety. Kurs z Cierni o godzinie 12:35 jest odwołany i rozpoczyna swój bieg dopiero o godzinie 13:02 z przystanku przy ulicy Królowej Elżbiety w stronę Pełcznicy.

Organizatorzy zwracają się jednocześnie z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności, uważne czytanie oznakowania i stosowanie się do poleceń obsługi zawodów, która oczywiście będzie pomocna w informowaniu o objazdach. Proszą także o nieparkowanie pojazdów przy wymienionych odcinkach dróg oraz o pilnowanie zwierząt.

Poniżej mapy z przebiegiem zawodów oraz objazdami.

Organizatorzy oczywiście zapraszają wszystkich do udziału w biegu i kibicowania zawodnikom, którzy podczas „Świebodzickiej Piątki&Dychy” będą mierzyć się z wybranym dystansem. Zgłoszeń na zawody można dokonać do czwartku, 17 listopada. W ramach zawodów swoją klasyfikację będą mieć także zawodnicy reprezentujący służby mundurowe.

Tuż przed biegiem dorosłych, o godz. 10.30, do rywalizacji w ramach „Świebodzickiej Piąteczki&Dyszki” staną najmłodsi. Dzieci od 2. roku życia do pokonania będą miały 50 metrów. Starsze roczniki pobiegną na dystansach: 200 m (2018-2019), 300 m (2016-2017), 400 m (2014-2015), 500 m (2012-2013) oraz 700 m (2010-2011). Udział dzieci jest darmowy, należy dokonać zgłoszenia przez internet, ale możliwe będzie także zapisanie małych zawodników w dniu zawodów. Przypomnijmy, że najmłodsi na trasę wyruszą ze świebodzickiego rynku w niedzielę, 20 listopada o godzinie 10.30. W południe zaś do startu staną dorośli, którzy pobiegną na 5 km i 10 km.

W czasie biegu wolontariusze zbierać będą datki na operację serca małego mieszkańca Świebodzic, Antosia Sobeckiego. Wpłat można dokonywać również pod tym linkiem: https://www.siepomaga.pl/antos-serduszko

Zapisy na bieg dzieci i dorosłych oraz regulamin wydarzenia jest dostępny pod poniższym linkiem: https://zapisy.inessport.pl/#gr132

/UM Świebodzice/

Poprzedni artykułBudżet Świdnicy na 2023 rok: 112 mln zł długu, wydatki bieżące wyższe niż dochody, bez nowych inwestycji i podwyżek płac
Następny artykułProblem z wypłatami w fabryce porcelany. Związki żądają wyjaśnień