Strona główna Sport Piłka ręczna W Legnicy o kolejne ligowe punkty

W Legnicy o kolejne ligowe punkty

0

Po krótkiej przerwie wraca I liga piłkarzy ręcznych. W sobotę, 19 listopada ŚKPR Świdnica zagra na parkiecie Dziewiątki Legnica. To ważne spotkanie w kontekście układu w tabeli. Zwycięzca doszlusuje do jej środkowych rejonów. Szare Wilki zapowiadają walkę o pełną pulę punktów.

Na czym można budować optymizm? W tym sezonie nasz zespół regularnie punktuje na wyjeździe (1 zwycięstwo, 2 remisy, 1 porażka), a Dziewiątka jest jednym z tych przeciwników, z którym statystyki przemawiają na naszą korzyść. Chociaż ostatni pojedynek wygrała Dziewiątka, to pozostałych sześć wcześniejszych padło łupem świdniczan. Prawda jest jednak i taka, że nigdy nie były to łatwe mecze.

Przed sezonem Dziewiątkę zasiliła grupa młodych, perspektywicznych zawodników, a klub nawiązał współpracę ze Śląskiem Wrocław. Zwracają uwagę chociażby nazwiska Filipa Mistaka, syna ongiś znakomitego zawodnika i byłego trenera ŚKPR-u, Krzysztofa, Mateusza Krukiewicza, czy… wychowanka naszego klubu Huberta Barcika, który kilka lat temu przeniósł się i podjął naukę w Lubinie.

Najlepszymi strzelcami zespołu z Legnicy są: Bartosz Król (38 bramek/7 meczów/5,4), Patryk Szydziak (29/7/4,1) i Mateusz Krukiewicz (20/7/2,8). Wspomniany Hubert Barcik legitymuje się natomiast 15 bramkami w czterech meczach (średnia 3,7).

Pierwszymi strzelbami ŚKPR-u są: pozostający liderem strzelców I ligi Michał Wojtala 60/7/8,5), Mateusz Redko (34/7,4.8) oraz Olgierd Etel i Dawid Pęczar (obaj 25/7/3,5).

Do Legnicy nie jest daleko – klub zachęca kibiców do wyjazdu i dopingowania naszej drużyny na żywo, na trybunach w hali przy ulicy Lotniczej. Dla tych, którzy jednak nie dotrą na spotkanie zapraszamy na relację tekstową stronie na facebooku ŚKPR-u. Wynik będzie aktualizowany co kilka minut.

8. kolejka (19-20.11)
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica
Siódemka Miedź Huras Legnica – Real Astromal Leszno
Tęcza Folplast Kościan – Trójka Nowa Sól
Wolsztyniak Wolsztyn – KPR Gorzyce Wielkie
GOKiS Kąty Wrocławskie – ZEW Świebodzin
Grunwald Poznań – Olimp Grodków
Bór Joynext Oborniki Śląskie – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra

KARTKI Z HISTORII
Liczba meczów: 7
Zwycięstwa Świdnicy: 6 (3 w Świdnicy, 3 w Legnicy)
Remisy: 0
Zwycięstwa Legnicy: 1 (1 w Legnicy)
Bilans bramek: 203:171

2021/22 – I liga
ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 32:29 (19:13)
Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 30:26 (11:15)

2020/21 – II liga
Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 30:32 (12:14)
ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 30:23 (17:13)

2019/20 – II liga
Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 20:23 (8:13)

2016/17 – II liga
ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 35:23 (16:9)
Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 16:25 (8:10)

/ŚKPR/

Poprzedni artykułKomu dedykowane są materace hybrydowe?
Następny artykułZmarł na ulicy