Strona główna Sport Piłka ręczna Świdnicka młodzież znów na duży plus

Świdnicka młodzież znów na duży plus

0

Za nami kolejny tydzień rozgrywek młodzieżowych. Dobrze spisali się piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Niepokonane pozostają drużyny młodzików i chłopców. Minimalną przegraną, ale po niezłym występie i wielkiej walce ponieśli juniorzy młodsi.

W poniedziałek, 7 listopada świdniccy juniorzy młodsi podejmowali Śląsk Wrocław. Grający dolnym rocznikiem podopieczni trenera Patryka Dębowczyka ustępowali rywalom warunkami fizycznymi i siłą, ale pokazali wielki charakter do walki i w sumie dość pechowo przegrali 32:33 (19:19). Szkoleniowiec nie krył zadowolenia: Brawo za charakter i walkę do końca. W końcu, kiedy przegrywaliśmy trzema bramkami nie spuściliśmy głów i nie czekaliśmy na wyrok, a podjęliśmy rękawice i walczyliśmy o choćby remis. Był blisko, ale popełniliśmy jednak za dużo prostych błędów. Praca, praca i jeszcze raz praca. To powinno zaowocować!

W pierwszej części goście odskoczyli nawet na pięć bramek (5:10 w 13. minucie), ale Szare Wilki odrobiły straty i na przerwę schodziły z remisem 19:19. Po świetnym początku drugiej połowy ŚKPR wyszedł na prowadzenie 26:23 w 39. minucie. Potem znów do głosu doszli rywale. Śląsk odskoczył nawet na trzy gole. W końcówce świdniczanie postawili wszystko na jedną kartę i wycofali bramkarza. Gra 7 na 6 przyniosła powodzenie. ŚKPR zbliżył się na 32:33 i w ostatnich sekundach miał akcję na remis. Goście zdołali jednak obronić nikłe prowadzenie.

ŚKPR Świdnica – Śląsk Forza Academy Wrocław 32:33 (19:19)

ŚKPR: Szwaczek – Słomiński 10, Bieryt 9, Sz. paluch 5, Walczak 4, Turzański 1, Kotarba 1, Sz. Błaszczak 1, Bednarz 1, Folcik, Legan, Walaszczyk

Kolejnego, już siódmego rywala mają na rozkładzie młodzicy ŚKPR-u I trenera Krzysztofa Terebuna. W środowy wieczór lider Dolnośląskiej Ligi Młodzików pokonał we własnej hali trzeciego w tabeli, Chrobrego Głogów 36:27 (20:12). Nasz zespół od początku ostro ruszył na rywali i zaledwie po dziewięciu minutach gry objął prowadzenie 7:0! Świetny start ustawił mecz i chociaż potem gra już się wyrównała, to ŚKPR spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku. W 37. minucie nasz zespół osiągnął najwyższą przewagę, dwunastu bramek (30:18), aby ostatecznie zwyciężyć 36:27.

ŚKPR Świdnica – Chrobry I Głogów 36:27 (20:12)

ŚKPR: Anioł – Maksymowicz 13, Mitek 9, Ruszaj 6, Bagiński 2, Marek 2, Szczygieł 2, D. Błaszczyk 1, Czapla 1, Pamuła, Zisiadis, Choiński

W drugim swoim meczu w tym sezonie, drugie zwycięstwo zanotowała drużyna chłopców ŚKPR-u trenerki Justyny Curyl. Szare Wilczki musiały wstać bardzo wcześnie rano, aby na 10.00 dotrzeć do Głogowa. Ale kto rano wstaje… ten wysoko wygrywa. Dokładnie 38:11 (21:8)! Wynik mówi w zasadzie wszystko, a szczególne uznanie budzi gra defensywna – jedenaście straconych bramek to znakomity wynik.

Chrobry Głogów – ŚKPR I Świdnica 11-38 (8-21)

ŚKPR I: Wasilewicz – Kozar 11, Stramek 11, Bronikowski 4, Sawicki 4, Ożóg 3, Matlak 2, Kula 2, Sz. Kocjan 1, Święs B. Miedziński, Suszycki, Banaś, Szmaj, Włudyka

Poprzedni artykułTeraz na egzamin trzeba jechać do Wałbrzycha. Przyszli motocykliści będą mogli zdawać również w Świdnicy?