Strona główna Sport Później i drożej. Lodowisko w Świdnicy otwarte

Później i drożej. Lodowisko w Świdnicy otwarte [FOTO]

0

O miesiąc później niż w poprzednich latach ruszył sezon na świdnickim lodowisku. Amatorzy jazdy na łyżwach zapłacą więcej niż przed rokiem. Chętnych na pierwszej ślizgawce nie brakowało.

Późniejsze niż zwykle uruchomienie w tym roku lodowiska związane jest ze znaczną podwyżką cen energii elektrycznej. W tej sytuacji musiał zostać też wprowadzony nowy cennik, chociaż częściowo rekompensujący wyższe koszty utrzymania obiektu – tłumaczy Grzyb. Zgodnie z nowym cennikiem, od poniedziałku do czwartku za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 15 złotych, natomiast za bilet ulgowy 10 złotych. Od piątku do niedzieli godzina ślizgania będzie kosztować 18 złotych (bilet normalny) lub 12 złotych (bilet ulgowy). Koszt karnetu dziesięciowejściowego to 140 złotych (normalny) lub 80 złotych (ulgowy), natomiast karnet dla dzieci i młodzieży szkolnej, który ważny będzie w okresie ferii zimowych, kosztować będzie 90 złotych. Ceny od zeszłorocznych są wyższe o około 1/3.

Od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 14.30 lodowisko zarezerwowane jest na zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów szkół. Wymagana wcześniejsza rezerwacja: tel: 74 856 94 63. Na ślizgawki ogólnodostępne zapraszamy na godziny: 15.30, 17.00, 18.30 oraz dodatkowo w piątki na godzinę 20.00. W weekendy ślizgawki ogólnodostępne rozpoczynać się będą o 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30 i 20.00 – informuje Przemysław Grzyb ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak przypomina przedstawiciel ŚOSiR, bilet wstępu upoważnia do wypożyczenia kasku ochronnego dla dziecka. Za dodatkową opłatą w ofercie wypożyczalni są łyżwy i specjalne pingwiny-ślizgacze, których zadaniem jest w pomoc dziecku w nauce jazdy na łyżwach. W obiekcie przy ulicy Śląskiej działa punkt ostrzenia łyżew. Lodowisko honoruje karty: Multisport, Fitprofit, Medicover Sport, PZU SPORT, Świdnicka Karta Dużej Rodziny, Świdnicka Karta Seniora.

Obok ogólnodostępnych ślizgawek kolejny rok na naszym obiekcie odbywać się będą zajęcia szkółki łyżwiarstwa figurowego i treningi curlingu. Treningi łyżwiarstwa figurowego planowane są w soboty i niedziele od godziny 8.30 do 10.30, natomiast zajęcia z curlingu we wtorki i czwartki od godziny 20.00 do 21.30. Szczegółowe informacje o możliwości dołączenia do grup udzielają organizatorzy: Let’s Skate (łyżwiarstwo figurowe; e-mail: [email protected]), Dzik Świdnica (curling, e-mail: [email protected] lub telefon 691 072 512) – wylicza Grzyb.

/opr. red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułW Trzebnicy o kolejne punkty [RELACJA LIVE]
Następny artykułCzyja zguba?