Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji i Fundacji Integracja opublikowały listę 20 półfinalistów, którzy walczą o głosy internautów. To one zdecydują, kto wejdzie do wielkiego finału. Tytuł „Człowiek Bez Barier 2020” przyzna jury konkursowe, które decyzję podejmie na podstawie oceny merytorycznej finalisty. Wśród półfinalistów jest pochodzący ze Świdnicy przedsiębiorca Adrian Furman.
fot. Grupa AF
– Celem Integracji jest promocja osób z niepełnosprawnościami (OzN), które są aktywne na wielu polach, bezinteresownie pomagają innym, a ich postawa jest godna do naśladowania. „Człowiek Bez Barier bierze los w swoje ręce, pokazując innym, że ograniczenia go nie definiują – mówią organizatorzy o konkursie.
Wśród kandydatów do nagrody znajdują się nauczyciele, sportowcy, aktywiści społeczni, założyciele fundacji i stowarzyszeń zmagający się na co dzień z różnymi chorobami i niepełnosprawnościami. Jest na niej też wieloletni przedsiębiorca, który przez lata aktywności biznesowej i sukces, który osiągnął, wyrobił sobie opinię Hawkinga biznesu. Adrian Furman kieruje największą w Polsce firmą, zatrudniającą specjalistów z niepełnosprawnością – Grupą AF. To także członek Rady Dostępności i założyciel Fundacji Biznes Bez Barier, która zajmuje się promocją dostępności. W 2014 roku pracę we własnej firmie łączył z funkcją podinspektora ds. osób niepełnosprawnych w świdnickim MOPS-ie.
– Nie traktuję tego głosowania jako rywalizacji, bo nie to jest najważniejsze. Cieszy mnie fakt, że razem z innymi finalistami, dzięki takim właśnie konkursom, możemy szerszej publiczności pokazywać nasze zaangażowanie i działania, których cel jest taki sam – żeby wszystkie osoby z niepełnosprawnością miały równe prawa i dostęp do aktywnego udziału w życiu społecznym – tak komentuje swoją kandydaturę.
Na półfinalistów można głosować do 19 listopada do godz. 12 za pomocą formularza na stronie internetowej organizatorów (https://lnkd.in/dg4migww). Nazwisko zwycięzcy poznamy 6 grudnia podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.
Po raz pierwszy w historii zostanie też przyznana nowa nagroda „Młody Człowiek Bez Barier” osobie w wieku od 14 do 20 lat. Z okazji jubileuszu Konkursu wręczona zostanie Nagroda Specjalna „Człowiek bez barier 20-lecia”.
/informacja nadesłana, opr. red./