Strona główna Wydarzenia Świdnica Od poniedziałku zmiany w ruchu w centrum. Ruszają prace na Franciszkańskiej

Od poniedziałku zmiany w ruchu w centrum. Ruszają prace na Franciszkańskiej

0

Od poniedziałku, 28 listopada przez minimum tydzień zamknięty będzie przejazd ulicą Franciszkańską w kierunku Rynku i ulicy Grodzkiej. Utrudnienia mają związek z trwającymi pracami rewitalizacyjnymi podwórka w obrębie ulic Franciszkańskiej, Grodzkiej i Marii Konopnickiej – informuje świdnicki magistrat. Zmotoryzowani muszą uważać na zmiany w organizacji ruchu oraz parkowaniu.

Mieszkańcy centrum, przedsiębiorcy oraz świdniczanie chcący dojechać do centrum miasta będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez najbliższych kilka dni zamknięta będzie ulica Franciszkańska na odcinku od momentu skrzyżowania z ulicą Siostrzaną w kierunku Rynku. Wyłączenie drogi ma związek z koniecznością wykonania nowego przyłącza kanalizacyjnego z budynku Franciszkańska 7 (siedziba Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej) do kanalizacji sanitarnej biegnącej pod ulicą. Trwające prace rewitalizacyjne przy dojeździe do siedziby MOPS pozwoliły na połączenie obu zadań i jednorazowe wyłączenie przejazdu – tłumaczy Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Objazdy i zmiana parkowania

W związku z trwającymi pracami zaplanowano objazdy oraz zmianę organizacji ruchu na dwóch odcinkach dróg:

  • ulica Franciszkańska będzie przejezdna od strony ulicy Siostrzanej w kierunku placu świętej Małgorzaty (droga jednokierunkowa). Jednocześnie nie będzie możliwości wjazdu w ulicę Franciszkańską od strony ul. Konopnickiej i placu świętej Małgorzaty;
  • ulica Grodzka – będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy z wjazdem od strony ul. Zamkowej oraz Rynku;
  • parkowanie wzdłuż ulicy Grodzkiej – będzie obowiązywało parkowanie jednostronne, równoległe do drogi (od strony obecnego parkingu).

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w pobliżu skrzyżowań Grodzka/Zamkowa oraz Franciszkańska/Marii Konopnickiej, a także o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami. Zarówno wykonawca prac, jak i inwestor dokładają wszelki starań, aby prace przebiegły maksymalnie sprawnie i szybko – zaznaczają urzędnicy.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolejni uczniowie nauczyli się pływać
Następny artykułWygrywamy z niepokonanym dotąd liderem. Wielki mecz Szarych Wilków! [FOTO]