Strona główna Artykuł sponsorowany Objawy i skutki zapchanego filtra powietrza

Objawy i skutki zapchanego filtra powietrza

0

Prawidłowe dbanie o auto to nie tylko pilnowanie dat przeglądów technicznych czy naprawy pokolizyjne. Aby samochód działał bezproblemowo i nie stanowił niebezpieczeństwa dla osób, które nim jeżdżą – należy na bieżąco dbać o odpowiedni stan wszystkich jego części. Przykładowo – chociaż wymianę filtrów zaleca się co maksymalnie trzy lata albo co około 40 tysięcy kilometrów, to zdarza się, że ta część niszczy się dużo szybciej. Należy więc kontrolować czy filtr nie jest zapchany.

Objawy zapchanego filtra – czy warto szukać części do samochodu po numerze vin?
Nawet jeśli zapomnimy o tym, by regularnie sprawdzać i oceniać stan filtra powietrza, to samochód sam da nam o tym znać. Jeżeli stan tej części nie będzie najlepszy, to zauważalnie odbije się to na jakości pracy auta. W związku z tym, gdy zaczynasz zauważać, ze twój samochód zaczął więcej palić i jest mniej dynamiczny – sprawdź, czy powodem nie jest zapchany filtr powietrza. Twoją czujność powinno też zwiększyć zauważenie nierównej pracy silnika.

Zauważyłeś, że auto przy pracy wydaje inny dźwięk niż dotychczas, a obroty działają nierównomiernie – to kolejne sygnały, by zastanowić się nad wymianą właśnie tej części. Na szczęście, wczesne zauważenie problemu sprawi, że naprawa tego elementu, nie będzie wiązała się z wysokimi kosztami. Jeżeli wiemy, jak sprawdzić części po numerze vin, to całość wymiany możemy przeprowadzić samodzielnie.

Ustalenie części po numerze vin
Numer vin to nic innego, jak numer identyfikacyjny pojazdu. Dzięki niemu będziesz rozpocząć szukanie części po vin samodzielnie. Jak można ustalić, jaki indywidualny numer nosi twój samochód? Powinien być on wygrawerowany w aucie. Tabliczki z tą informacją można znaleźć w przedniej części auta, po stronie kierowcy. Warto szukać jej przy drzwiach.

Znając numer vin swojego auta, możesz bezbłędnie określić, jaka dokładnie część będzie ci potrzebna do danego typu pojazdu oraz rodzaju silnika. Te informacje w większości powinny wystarczyć do tego, by móc od razu zamówić odpowiedni element do wymiany. Wystarczy poinformować o wszystkim osobę obsługującą naszą transakcję, a w przypadku zakupu online, wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie informacje tak, by ta mogła zaproponować tylko pasujące opcje.

Skutki korzystania z uszkodzonego filtra
Jak widać, cała operacja od samego składania zamówienia jest naprawdę bardzo prosta. Nie ma więc sensu, by z nią zwlekać. Szczególnie biorąc pod uwagę, że jeżdżenie autem z zapchanym filtrem może bardzo mieć bardzo poważne skutki dla zdrowia pojazdu. Taki zapchany filtr będzie bowiem wpuszczał zanieczyszczenia, w tym piach, bezpośrednio do silnika. Może wpłynąć na szybkie niszczenie się innych części i naprawy, którą już decydowanie bardziej wpłyną na domowy budżet naprawiającego.

Jeśli więc wiesz już, że potrzebujesz wymiany filtra, to sprawdź części samochodowe w sklepie S-Auto. To najprostszy sposób na szybkie znalezienie odpowiedniego filtra powietrza do twojego samochodu. Całą dostępną ofertę filtrów powietrza  możesz sprawdzić tutaj: https://sklep.s-auto.pl/czesci-samochodowe/lista-produktow/filtr-paliwa,100261.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJaworzyna Śląska. Wybiorą najpiękniejsze ozdoby świąteczne
Następny artykułPorzucona Zoja szuka domu [Aktualizacja]