Strona główna Sport Inne Nieudana pogoń w czwartej kwarcie

Nieudana pogoń w czwartej kwarcie

0

Nie udało się koszykarzom Domino Polonii Świdnica sięgnąć po trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach III ligi. W meczu sąsiadów z ligowej tabeli zespół Turowa Zgorzelec okazał się minimalnie lepszy, triumfując w hali widowiskowo-sportowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno na Zawiszowie.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Po 10 minutach lepsi nieznacznie byli przeciwnicy, prowadząc 14:12. W drugiej ćwiartce mocno do roboty wzięli się podopieczni Pawła Domaradzkiego, którzy odrobili minimalne straty z nawiązką. Dzięki wygranej 23:15 schodziliśmy do szatni z pięciopunktową zaliczką (35:29). Niestety po zmianie stron myślami byliśmy jeszcze w szatni. Mieliśmy bardzo duże problemy w defensywie, a naszym katem okazał się Dawid Stępień, który w całym pojedynku zaliczył aż 35 punktów, czyli blisko połowę całej drużyny Turowa. Zgorzelczanie momentalnie zaczęli zwiększać dystans prowadząc przed ostatnią odsłoną różnicą siedmiu „oczek”. W ostatniej kwarcie goniliśmy wynik, byliśmy blisko powodzenia, ale ostatecznie musieliśmy uznać wyższość przeciwników, przegrywając 75:77. Nie udało nam się tym samym odnieść trzeciej wygranej z rzędu. Po siedmiu kolejkach na swoim koncie mamy dwa zwycięstwa i pięć porażek. Taki bilans daje nam siódme miejsce w stawce dziesięciu zespołów.

Domino Polonia Świdnica – PGE Turów Zgorzelec 75:77 (12:14, 23:15, 16:29, 24:19)

Polonia: Hałdaś (25), Kosmala (18), Słobodzian (16), Sieńko (6), Ozga (3), Soboń (3), Warmiłło (2), Poradzisz (2), Cisek, Rejek, Kaczmarczyk, Liuras.