Strona główna Wydarzenia Strzegom Niech żyje nam górniczy stan! Uroczystości barbórkowe w Strzegomiu

Niech żyje nam górniczy stan! Uroczystości barbórkowe w Strzegomiu [FOTO/VIDEO]

0

Po dwuletniej przerwie do Strzegomia powróciła Barbórka. Górniczy orszak, któremu towarzyszyła orkiestra dęta, przemaszerował przez centrum miasta. Podczas piątkowej uroczystości nie zabrakło również tradycyjnej karczmy piwnej.

Obchody, zorganizowane przez Stowarzyszenie Kierowników Ruchu Zakładów Górniczych w Strzegomiu, odbyły się 25 listopada. – W Strzegomiu pracują ludzi, którzy ciężką pracą wydobywają granit na powierzchnię, a później przerabiają go nie tylko na kostkę i bruk, ale na wiele elementów szczególnie wykorzystywanych w budownictwie. Bardzo serdecznie wam dziękujemy za wasz trud, za waszą ciężką pracę. Dzięki braci górniczej i produkcji, którą stąd wywozicie na całą Polską, całą Europę, a czasami i świat, gmina też ma z tego korzyść. Strzegom stoi granitem. Wszyscy nam tego zazdroszczą – podkreślał burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Drodzy górnicy, wszyscy pracujący w branży kamieniarskiej, życzę wam dużo zdrowia, dużo pomyślności, ale i wytrwałości w tej ciężkiej pracy. Serdeczne gratulacje za tę ciężką pracę i efekty, które uzyskujecie. Niech tak się dzieje dalej, niech branża górnicza się rozwija. Obyście mieli jak najwięcej zamówień, bo to przynosi korzyść i wam, i naszej gminie – życzył burmistrz.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidnicki budżet obywatelski zostanie przywrócony? Prezydent zabiera głos
Następny artykułPrzebudowa basenu letniego. Wykonawca domagał się dodatkowych czterech milionów złotych