Strona główna Artykuł sponsorowany Najlepsze samochody używane za gotówkę. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Najlepsze samochody używane za gotówkę. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

0
Czy można kupić samochód używany w dobrym stanie, a przy tym nie przepłacić? Zasadniczo tak, choć należy zdawać sobie sprawę, że nie jest to łatwe. W ostatnim czasie ceny samochodów używanych znacznie wzrosły, a niestety nadal na rynku można znaleźć wiele pojazdów w słabym stanie technicznym. Pojawia się więc pytanie: na co zwrócić uwagę przed zakupem samochodu używanego za gotówkę?

Jak uniknąć problemu z zakupem samochodu?
Zakup samochodu za gotówkę szczególnie opłacalny jest dla komisów. W końcu klienci czasami pod wpływem impulsu czy pierwszego wrażenia decydują się na zakup takiego pojazdu. Właśnie na pierwszy rzut oka wydaje się, że samochód jest w naprawdę dobrym stanie. W końcu trudno zauważyć ewentualne wady fabryczne. Wielu sprzedawców sprzedaje swoje pojazdy, reklamując je jako bezwypadkowe, a potem okazuje się, że nie jest to prawda. Co nieco na ten temat może powiedzieć pomiar lakieru. Ale z drugiej strony mała naprawa nie powinna przekreślać ewentualnej chęci zakupu, gdy wszystkie podzespoły dobrze pracują. Nie można na pewno wierzyć, że tak jest na słowo i w myśl zasady, że przezorny zawsze ubezpieczony, należy podjąć działanie, które pozwoli na uniknięcie błędów. Jak to zrobić? Sprawdź Auto. Jeżeli znasz numer VIN, numer rejestracyjny oraz datę i miejsce pierwszej rejestracji, to możesz poznać całą historię pojazdu. W ten sposób w znaczący sposób ograniczysz ryzyko. Otrzymujesz dane dotyczące stanu technicznego, informacje o poprzedniej liczbie właścicieli, ale też to, czy pojazd był skradziony. To proste rozwiązanie, które pozwoli Ci uniknąć błędów, ale też stresu i wydania niepotrzebnie często niemałych pieniędzy.

Dlaczego warto sprawdzić historię pojazdu?
Zakup samochodu jest dużym wydatkiem. A kupując pojazd za gotówkę trzeba mieć absolutną pewność, że nie popełni się błędu. Dlatego też tak ważne jest sprawdzenie historii pojazdu. Dzięki niej możesz dowiedzieć się, czy auto jest bezwypadkowe. Dodatkowo poznasz informacje o jego największych wadach, nawet jeżeli te sprzedawca próbuje ukryć. Np. opis wyposażenia pozwala na wysnucie wniosków, czy dany samochód przypadkiem nie uległ stłuczce. W autach powypadkowych montuje się często tańsze zamienniki oryginalnych części. Dlatego znając historię pojazdu, można też dowiedzieć się, czego szukać. Warto np. przyjrzeć się kolorowi lakieru czy też tapicerki. Jeżeli okaże się, że samochód, który chce się zakupić w przeszłości służył jako taksówka, to trzeba liczyć się z tym, że więcej jak pewne jest to, że jest on wyeksploatowany. Zawarte dane o historii pojazdu są rzetelne i sprawdzając ową historię można mieć pewność, że ryzyko znacząco się zmniejsza. Zatem kupując pojazd za gotówkę, nie popełnisz błędu i unikniesz wyrzucania pieniędzy w błoto.

Numer VIN – co warto wiedzieć?
Wiadomo już dlaczego warto sprawdzić historię. Warto też dowiedzieć się więcej na temat numeru VIN. Pewne jest to, że jeżeli numer VIN jest zamazany bądź nieczytelny, to świadczy o tym, że samochodów w przeszłości uległ ciężkiemu wypadkowi bądź może świadczyć o nielegalnym pochodzeniu auta. Współczesny numer VIN składa się z 17 znaków i dzieli się go na 3 części. WMI to znaki, które wskazują na to, kto jest producentem pojazdu i z jakiego kraju pochodzi samochód. VDS odnosi się do typu i cech pojazdu, np. rodzaju nadwozia czy cech konstrukcji. VIS to unikalny numer identyfikacyjny, dzięki któremu można poznać wersję silnika czy rodzaj wyposażenia.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułW obronie niesłusznie uwięzionych i wolności zgromadzeń. Maraton pisania listów także w Świdnicy
Następny artykułInterwencja straży pożarnej na Osiedlu Młodych