Strona główna 112 Na zakazie i pod wpływem narkotyków

Na zakazie i pod wpływem narkotyków

0

W ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, ale wsiadł i pojechał. Na dodatek był pod wpływem środków odurzających. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

fot. KPP w Świdnicy

– 31 października około godz. 18.00 na ulicy Towarowej w Świdnicy policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, Wydziału Prewencji zauważyli samochód osobowy marki Rover. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej szybko wyszło na jaw skąd niepewny i nerwowy styl jazdy kierowcy. 23-letni mieszkaniec Dzierżoniowa był trzeźwy, ale po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie – informuje oficer prasowy KPP w Świdnicy mł. asp. Magdalena Ząbek.

– To jednak nie koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy, gdyż po przebadaniu go na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie, uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje rzeczniczka.

/opr. red./

Poprzedni artykułRekordowa zbiórka na opał dla świdnickich schronisk
Następny artykułModlitwa za chorych i kwesta na rzecz świdnickiego Hospicjum