Strona główna Sport Piłka ręczna Młodzicy nie zamierzają zwalniać tempa

Młodzicy nie zamierzają zwalniać tempa

0

Przedstawiamy raport z kolejnych występów młodzieżowych zespołów Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. W minionym tygodniu młode Szare Wilki rozegrały trzy spotkania, ale tylko jedno zakończyło się ich zwycięstwem. Dla ekipy młodzików ŚKPR-u I był to już szósty kolejny triumf w tym sezonie.

Przed bardzo trudnym zadaniem stanęli w niedzielne przedpołudnie juniorzy młodsi ŚKPR-u Świdnica. Podopieczni trenera Patryka Dębowczyka gościli na parkiecie przewodzącej tabeli Siódemki Miedzi Legnica. Dodatkowym utrudnieniem był fakt, że w spotkaniu nie mogło zagrać pięciu graczy. Szare Wilki powalczyły na tyle, na ile mogły, ale ostatecznie przegrały różnicą osiemnastu trafień. Warto odnotować, że połowę z dwudziestu bramek zdobytych przez nasz zespół rzucił Maksymilian Bieryt.

Siódemka Miedź Legnica – ŚKPR Świdnica 38:20 (19:9)

ŚKPR: Smalec, Szwaczek – Bieryt 10, Slomiński 3, Turzański 2, Walaszczyk 2, Sz. Błaszczyk 1, Sz. Paluch 1, Folcik 1, Walczak

Szósty mecz i szóste zwycięstwo. Młodzicy ŚKPR I Świdnica trenera Krzysztofa Terebuna nie zwalniają tempa i pewnie pokonują kolejne przeszkody. Tym razem nasz zespół zwyciężył na wyjeździe Bór Oborniki Śląskie 37:21 (15:10). Świdniczanie nie wystąpili w optymalnym składzie, ale za wyjątkiem pierwszego kwadransa, gdy Bór mocno się postawił, kontrolowali przebieg gry. Najlepszy fragment Szarych Wilków miał miejsce między 30. i 40. minutą. Okres ten ŚKPR wygrał aż 11:1. W następnej kolejce świdniczanie zagrają z mocnym zespołem Chrobrego I Głogów.

Bór Oborniki Śl. – ŚKPR Świdnica 21:37 (10:15)

ŚKPR: Anioł – Ruszaj 14, Mitek 10, D. Błaszczyk 4, Choiński 3, Marek 3, Choiński 2, Pamuła 1, Bagiński 1, Czapla 1, Zisiadis

Gorzej poszło drużynie ŚKPR-u II Świdnica. Debiutująca w Dolnośląskiej Lidze Młodzików drużyna z rocznika 2009 trenera Patryka Dębowczyka rozegrała drugie spotkanie w tym sezonie. Tym razem z Victorią Świebodzice. Lepsi okazali się rywale, którzy w czwartkowe popołudnie wygrali w hali przy SP 105 36:21 (18:8). Spotkanie od początku lepiej układało się dla drużyny gości, która po kwadransie gry odskoczyła na 12:3. Z biegiem czasu gra się wyrównała, ale na pierwsze punkty trzeba będzie poczekać. Gratulacje dla Victorii i duetu trenerskiego: Donaty i Michała Rzepeckich, którzy przez lata byli związani także ze świdnickim klubem – Donata jako trenerka, a Michał – zawodnik.

ŚKPR II Świdnica – Victoria Świebodzice 21:36 (8:18)

ŚKPR: Firlej – F. Stadnik 9, Lurka 4, J. Kocjan 4, Litwińczuk 2, Zając 2, Szychowski, Pawlak, Satała

/ŚKPR/

Poprzedni artykułOkiem prawnika: Jak prawidłowo sporządzić testament
Następny artykułCzyja zguba?