Strona główna Sport Piłka ręczna Legnica pokonana, wyjazdowy triumf Szarych Wilków

Legnica pokonana, wyjazdowy triumf Szarych Wilków

0

Bardzo ważne zwycięstwo zapisali na swoje konto piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. W meczu 8. kolejki I ligi Szare Wilki pokonały w Legnicy Dziewiątkę 30:27 (15:13) i przesunęły się w tabeli na siódmą lokatę. Za tydzień (sobota, 26 listopada, godzina 19.00) naszą ekipę czeka kolejne starcie z klubem z Legnicy, ale tym razem poprzeczka pójdzie mocno w górę, bo do Świdnicy zawita spadkowicz z Ligi Centralnej, przewodząca stawce i mająca na koncie komplet punktów – Siódemka Miedź!

Nie ustrzegliśmy się w tym meczu błędów, ale najważniejsze, że wygraliśmy i zdobyliśmy bardzo potrzebne nam trzy punkty – podsumował Arkadij Makowiejew, prezes ŚKPR-u. Świdniczanie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale gospodarze szybko wyrównali, a potem kilka razy wychodzili na prowadzenie. Nasz zespół zaczął przejmować inicjatywę po około dwudziestu minutach gry. Ważne dwie bramki rzucił Bartosz Galik, z szybkiego ataku nie mylił się Aleksander Zelek i w 25. minucie świdniczanie po raz pierwszy odskoczyli na trzy trafienia (10:13). Do przerwy zostały dwie bramki zapasu, a swoją cegiełkę wreszcie dołożyli też bramkarze, a konkretnie Volodymyr Shupyk, który w tym meczu bronił „od deski do deski”.

ŚKPR dobrze zakończył pierwszą połowę i dobrze wszedł także w drugą, Sześć minut po zmianie stron zrobiło się już 18:14. W drugiej połowie wyniku pilnowali dobrze dysponowani skrzydłowi – Dawid Pęczar i Adam Chmiel. Po trafieniu tego drugiego w 48. minucie świdniczanie uzyskali najwyższą przewagę pięciu trafień (24:19). W końcówce jednak emocji nie zabrakło, bo Dziewiątka na moment zbliżyła się na zaledwie jednego gola (25:26 w 55. minucie). Więcej jednak gospodarze nie wskórali. Dwa rzuty karne na bramki zamienił Chmiel, po jednym trafieniu dołożyli Michał Wojtala i Mateusz Redko, a resztę nadziei miejscowym odebrał Shupyk, broniąc (po raz drugi w tym meczu) rzut karny przy stanie 29:26. Warto odnotować, że w zespole z Legnicy niezłe zawody rozegrał wychowanek ŚKPR-u, Hubert Barcik (3 bramki).

Za tydzień, w sobotę, 26 listopada Szare Wilki w szlagierowo zapowiadających się derbach Dolnego Śląska podejmą lidera tabeli, niepokonaną Siódemkę Miedź Legnica.

Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 27:30 (13:15)

Przebieg meczu: 5 min. 2:2, 10 min. 6:4, 15 min. 8:7, 20 min. 9:8, 25 min. 11:13, 30 min. 13:15, 35 min. 14:18, 40 min. 17:20, 45 min. 19:22, 50 min 22:24, 55 min 25:26, 60 min 27:30

ŚKPR: Shupyk – Chmiel 7, Wojtala 6, Pęczar 5, Zelek 4, Galik 3, Redko 3, Etel 2, Wołodkiewicz, Bal, Siwiński, Dobrzański, Ingram

Kary: Dziewiątka 8 minut, ŚKPR 6 minut

Karne: Dziewiątka 2/0, ŚKPR 4/3

8. kolejka (19-20.11)
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 27:30 (13:15)
Siódemka Miedź Huras Legnica – Real Astromal Leszno 32:26 (15:17)
Tęcza Folplast Kościan – Trójka Nowa Sól 25:18 (11:5)
Wolsztyniak Wolsztyn – KPR Gorzyce Wielkie 30:25 (13:12)
GOKiS Kąty Wrocławskie – ZEW Świebodzin 40:33 (23:19)
Grunwald Poznań – Olimp Grodków 35:25 (20:13)
Bór Joynext Oborniki Śląskie – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra 31:28 (11:16)

Poprzedni artykułPorozmawiają z mieszkańcami o planowanej trasie S5. Spotkanie informacyjne już w poniedziałek