Strona główna Sport Inne Koszykarze wygrywają po raz drugi

Koszykarze wygrywają po raz drugi

0

Najpierw była seria czterech porażek z rzędu, a kiedy nadeszło przełamanie, liczymy że trzecioligowi koszykarze Domino Polonii Świdnica na fali wznoszącej będą znajdować się jak najdłużej. Po ostatnim triumfie z ekipą MKS-u Sokół Basket Żary, tym razem podopieczni Pawła Domaradzkiego ograli na wyjeździe drużynę Exact Systems Śląsk Wrocław.

Pierwsza kwarta nie ułożyła się po myśli świdniczan. Rozpędzeni gospodarze nie mieli większych kłopotów ze sforsowaniem defensywy gości, grali na niezłej skuteczności i po 10 minutach prowadzili 26:19. Krótka przerwa zupełnie odmieniła grę biało-zielonych w drugiej odsłonie. Świdniczanie błyskawicznie odrobili stratę, a następnie zaczęli budować swoją niewielką przewagę. Dzięki wygranej drugiej ćwiartce w wymiarze 21:10, do przerwy było 40:36 dla Domino Polonii Świdnica. Trzecia kwarta to jeszcze większa dominacja świdnickiego zespołu. Przyjezdni świetnie spisywali się w defensywie i dokładali kolejne punkty. W efekcie przed ostatnią częścią gry na tablicy wyników znajdował się rezultat 60:45 na korzyść naszych zawodników. W ostatniej odsłonie goście kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Przegrali ją różnicą pięciu „oczek”, ale finalnie wygrali cały mecz 79:69. Drużyna Domino Polonii Świdnica z dwoma zwycięstwami i czterema porażkami plasuje się w środku stawki – na szóstym miejscu w stawce dziesięciu zespołów. W niedzielę, 13 listopada zagramy w hali na Zawiszowie z PGE Turowem Zgorzelec (godz. 18.00).

Exact Systems Śląsk Wrocław – Domino Polonia Świdnica 69:79 (26:19, 10:21, 9:20, 24:19)

Polonia: Kosmala (23), Hałdaś (21), Słobodzian (10), Sieńko (10), Ozga (7), Soboń (6), Kaczmarczyk (2), Cisek, Liuras, Połeć, Korłub, Poradzisz.