Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Uroczystość pod pomnikiem, biegowe świętowanie na stadionie. Jaworzyna Śląska w biało-czerwonych barwach...

Uroczystość pod pomnikiem, biegowe świętowanie na stadionie. Jaworzyna Śląska w biało-czerwonych barwach [FOTO]

0

Godnie, uroczyście i biało-czerwono było podczas gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Jaworzynie Śląskiej.

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny w parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jaworzynie Śląskiej. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod pomnik upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości. Burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Justyna Chrebela, przewodniczący Rady Miejskiej Artur Nazimek i wiceprzewodnicząca Rady Katarzyna Chmielowiec złożyli kwiaty i zapalili znicze za wszystkich, którzy w historii walczyli o wolność ojczyzny. Część oficjalną pod pomnikiem zakończyło uroczyste odśpiewanie „Roty” pod przewodnictwem zespołu „Jaworzynianie”.

W godzinach popołudniowych biało-czerwone barwy opanowały okolicę miejskiego stadionu, gdzie odbył się Bieg Niepodległości. Na starcie stawiła się rekordowa liczba zawodników – udział w nim wzięło ponad 200 uczestników, małych i dużych. W oczekiwaniu na loterię nagród ufundowanych przez firmę JAKO, ZPS Karolina, Gminę Jaworzyna Śląska i Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej czas umilały występy artystyczne, m.in. młodszej grupy zespołu „Fart”. Starsza grupa wzięła udział w paradzie niepodległości we Wrocławiu i w Kobierzycach.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach
Następny artykułGmina Marcinowice. Wójt ostrzega przed złodziejami