Strona główna Wydarzenia Marcinowice Gola Świdnicka na podium konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska”

Gola Świdnicka na podium konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska”

0

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił dzisiaj wyniki konkursu na najpiękniejsze wsie dolnośląskie. Wśród laureatów znalazła się Gola Świdnicka, wieś położona w gminie Marcinowice.

fot. fb Goli Świdnickiej

Celem rywalizacji jest propagowanie działań mieszkańców oraz zachęcanie ich do pracy na rzecz swoich miejscowości. Konkurs od wielu lat wyłania spośród dolnośląskich wsi te najbardziej twórcze i najpiękniejsze. Komisja konkursowa w dziewięcioosobowym składzie w październiku podróżowała po Dolnym Śląsku, aby lepiej poznać zgłoszone miejsca i przedsięwzięcia do konkursu. Członkowie komisji odwiedzali urokliwe miejsca, nietuzinkowe budowle, zabytkowe kościoły, oglądali przedstawienia teatralne oraz występy Zespołów Ludowych. Koła Gospodyń Wiejskich oraz sołectwa przygotowały swoje popisowe potrawy i rękodzieła. W każdym z miejsc doskonale widoczna była współpraca między lokalnymi władzami, organizacjami pozarządowymi, Lokalnymi Grupami Działania, kościołami, związkami wyznaniowymi i mieszkańcami – informuje Urząd Marszałkowski.

O tytuł najpiękniejszej wsi rywalizowało 10 miejscowości. Gola Świdnicka zajęła trzecie miejsce, wygrało Międzygórze. Konkurs organizowany był po raz czternasty.

/opr. red./

Poprzedni artykułProtestują przeciwko punktowi zbierania odpadów. Pod petycją podpisało się kilkuset mieszkańców
Następny artykułElewacje z imitacji płyt kamiennych w technologii BSO