Strona główna 112 Tragiczny wypadek na krajowej „trzydziestce piątce”. Zginął kierowca

Tragiczny wypadek na krajowej „trzydziestce piątce”. Zginął kierowca

0

Jedna osoba zginęła w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorkowe popołudnie na drodze krajowej nr 35, na wysokości miejscowości Strzelce. Doszło tam do dachowania auta osobowego.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 15.20. – Doszło do zdarzenia drogowego, w wyniku którego samochód wypadł z drogi. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Jedna opuściła samochód o własnych siłach, natomiast w stosunku do drugiej prowadzone były czynności ratunkowe – mówi mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Kierujący autem został przetransportowany do szpitala.

Około godziny 15.20 na drodze krajowej nr 35 kierujący samochodem Alfa Romeo, jadąc od strony Świdnicy w kierunku Wrocławia, na łuku drogi podjął się manewru wyprzedzania, w wyniku czego utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i dachował w przydrożnym rowie. 80-letni mężczyzna poniósł śmierć po przetransportowaniu do szpitala. Pasażerka podróżująca pojazdem nie odniosła obrażeń – informuje Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji.

Przejazd krajową „trzydziestką piątką” został udrożniony po zakończeniu czynności policyjnych, około godziny 18.10.

/mn/

Poprzedni artykułBędzie ślisko. Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami
Następny artykułZbierają podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o in-vitro [FOTO]