Strona główna Kultura „Barwy Niepodległości” oczami dzieci i młodzieży. Wręczono nagrody i zainaugurowano wystawę pokonkursową...

„Barwy Niepodległości” oczami dzieci i młodzieży. Wręczono nagrody i zainaugurowano wystawę pokonkursową [FOTO]

0

Obrazki w biało-czerwonych barwach, przedstawiające ojczyznę, dom, szkołę, ale też Józefa Piłsudskiego czy Mieczysława Kozara – Słobódzkiego zdobią już hol Klubu Bolko. Patriotyczne prace namalowane przez dzieci i młodzież zarówno ze Świdnicy, ale też z całej Polski wyróżnione zostały w tegorocznym konkursie plastycznym „Barwy Niepodległości”. Wczoraj wręczono nagrody laureatom i otwarto wystawę pokonkursową.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się tegoroczny konkurs plastyczny „Barwy Niepodległości”, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy. To była już XVI jego edycja, którego finał nastąpił we wtorek, 8 listopada w holu Klubu Bolko w Świdnicy.

Do konkursu wpłynęło 388 prac. Spośród nich jury konkursowe, w składzie – Wanda Szwegler i Dorota Hurlak, wybrało zwycięzców. Przyznano aż 30 równorzędnych nagród i 38 wyróżnień. Wręczyli je koordynator konkursu Joanna Waksmundzka oraz dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy – Zbigniew Curyl. Wydarzenie uświetniły występy dzieci ze Studia Piosenki Agnieszki Banach, działającego przy świdnickim MDK na Osiedlu Młodych.

Listę laureatów i wyróżnionych można znaleźć – TUTAJ.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułPożar samochodu pod Wirami [FOTO]
Następny artykułNie pomogły kamery. Odnowione przejście w Zaułku Świętokrzyskim dalej robi za nielegalny szalet