Strona główna Kultura 50-lat twórczości artystycznej Franciszka Jowika. Wkrótce wernisaż nowej wystawy w Wieży Ratuszowej

50-lat twórczości artystycznej Franciszka Jowika. Wkrótce wernisaż nowej wystawy w Wieży Ratuszowej

0

Odnosił sukcesy w kolarstwie, ale sport nie jest jego jedyną pasją. Jego miłością jest także sztuka. Franciszek Jowik od 50 lat tworzy też przeróżne formy artystyczne od obrazów malarskich we własnych technikach po rzeźbę. Najnowsza wystawa zatytułowana „W Oceanie Barw. Abstrakcja” będzie stanowiła jego podsumowanie twórczości artystycznej. Prace ponownie wyeksponowane zostaną w Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Wernisaż zaplanowano na sobotę, 19 listopada na godz. 16.00. Wstęp wolny.

Franciszek Jowik na wernisażu wystawy „Wodne miraże” w 2019 roku

68-letni mieszkaniec Śmiałowic miłość do sportu przeplata ze sztuką. Rozwijana od młodości artystyczna pasja Franciszka Jowika objawia się w malarstwie, choć w latach 80-tych zaczął tworzyć także rzeźby w drewnie. Artysta posługuje się farbami olejnymi w technice własnej. W swoich pracach stosował również metodę zapożyczoną ze Stanów Zjednoczonych – acrylic pouring, czyli malowanie obrazów poprzez wylewanie.

Najnowsza ekspozycja Franciszka Jowika nosi tytuł „W Oceanie Barw. Abstrakcja”. – Wystawa podsumuje moją 50-letnią działalność artystyczną. Znajdzie się na niej około 30 prac – obrazy olejne i w akrylu – w technice własnej o tematyce: marynistycznej, portret, sceny rodzajowe i abstrakcja. Powstały one w ostatnim roku. Zaprezentowane zostaną też rzeźby w drewnie z okresu ostatnich dwóch lat. Ich tematem są wspomnienia z Afryki – zapowiada Franciszek Jowik.

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę, 19 listopada w Wieży Ratuszowej w Świdnicy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Wstęp wolny.

/Tekst: AN/

Poprzedni artykułZdrowe siedzisko – ergonomia w praktyce
Następny artykułSkradziono cenny sprzęt. Właściciel oferuje nagrodę za pomoc