Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów. Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na jednym ze skrzyżowań

Żarów. Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu na jednym ze skrzyżowań

0

Od 17 października 2022 roku zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu wprowadzona na skrzyżowaniu ulic Wiejskiej, Bolesława Chrobrego i Dworcowej w Żarowie. Przewiduje ona zmianę pierwszeństwa przejazdu. Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na znaki i niejeżdżenie na pamięć.

Pierwszeństwo będą mieli kierowcy poruszający się ul. Bolesława Chrobrego w kierunku ul. Dworcowej i na odwrót z ul. Dworcowej w kierunku ul. Bolesława Chrobrego. Apelujemy do kierowców o zwrócenie uwagi na nową organizację ruchu i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania – informuje żarowski ratusz.

Po kilku latach starań zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Wiejskiej i Chrobrego. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego starała się o zmianę pierwszeństwa przejazdu przez to skrzyżowanie ze względu na bezpieczeństwo kierowców, skręcających w lewo z przejazdu kolejowego, w stronę ulicy Chrobrego. Dotychczas wszyscy skręcający z ulicy Dworcowej w lewo zmuszeni byli zatrzymać się na przejeździe kolejowym i przepuszczać kierowców, jadących od strony ulicy Wiejskiej. Zwłaszcza w godzinach porannych i popołudniowych, przy dużym natężeniu ruchu, stwarzało to ogromne niebezpieczeństwo, gdyż kierowcy musieli zatrzymać się na przejeździe kolejowym, który w każdej chwili mógł zostać zamknięty – wskazuje Piotr Zadrożny, radny Rady Miejskiej w Żarowie.

Po zmianie pierwszeństwu przejazdu z ulicy Dworcowej w kierunku Chrobrego nikt nie będzie stał na przejeździe kolejowym. Kierowcy, niezależnie od tego, w którym kierunku będą chcieli jechać, nie będą zatrzymywać się na przejeździe kolejowym i martwić się, że za chwilę rogatki zostaną opuszczone – twierdzi Zadrożny. – Zdaję sobie sprawę, że w pierwszych dniach po zmianie organizacji ruchu będzie małe zamieszanie. Mam jednak nadzieję, że wszyscy szybko przystosują się do „nowego”. Apeluję do kierowców, aby nie jeździli na pamięć, lecz patrzyli na znaki drogowe ustalające pierwszeństwo przejazdu. Teraz jadący ul. Wiejską, od strony łącznika będą musieli ustąpić pierwszeństwa przejazdu jadącym od strony ulicy Chrobrego i skręcającym w lewo z ulicy Dworcowej, z przejazdu kolejowego.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułŁatwo, gładko i przyjemnie… [FOTO]
Następny artykułArtystyczny maraton z Robertem Kuklą. „Rezultat mojej pracy z ostatnich kilku lat” [FOTO]