Sześć zastępów straży pożarnej interweniowało w poniedziałkowe popołudnie przy ulicy Wrocławskiej w związku z zadymieniem zauważonym w jednym z mieszkań w pięciopiętrowej kamienicy. Na miejscu służby ustaliły, że nie doszło do pożaru.

Zgłoszenie o możliwym zagrożeniu wpłynęło do służb ratunkowych około godziny 15.30. Osoby z budynku położonego naprzeciwko alarmowały, że przez okna jednego z mieszkań wydobywa się dym. – Doszło do cofnięcia dymu z przewodu kominowego, które zostało spowodowane wysoką temperatura powietrza na zewnątrz i brakiem ciągu w kominie. Na miejscu interweniowało sześć zastępów straży pożarnej, w tym cztery z Państwowej Straży Pożarnej oraz dwa z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy, a także policja – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z KP PSP w Świdnicy.
/mn/


![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-238x178.jpg)


![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)



![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)