Strona główna Artykuł sponsorowany Używana Dacia Duster – sprawdź, czy warto kupić z drugiej ręki

Używana Dacia Duster – sprawdź, czy warto kupić z drugiej ręki

0

Niedawno głośno było o raporcie renomowanego automobilklubu ADAC o najlepszych samochodach używanych, gdzie wśród SUV-ów wysoko uplasowała się używana Dacia Duster. Na które modlele z rankingów samochodów z drugiej ręki warto zwrócić uwagę?

Auto używane to zawsze pewne ryzyko. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkie testy, które sprawdzają jakość konkretnego modelu po kilku latach codziennych dojazdów. Przekonaj się, które samochody oznaczają najmniej problemów zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i okazjonalnej jeździe w terenie.

Zaskakująca Dacia Duster
Od początku swojej obecności na europejskich rynkach, Dacia Duster cieszy się dużym zainteresowaniem kierowców. Dotąd wydawało się, że głównym argumentem, dla którego ludzie decydowali się na ten samochód była niska cena za nowe auto. Tymczasem automobilklub ADAC oceniając używane SUV-y, bardzo wysoko uplasował rumuńskie auto, doceniając jego trwałość, dobry silnik i solidne części.

Używana Dacia Duster okazała się znakomitym autem na lata. Według ekspertów branży motoryzacyjnej, auto sporo zawdzięcza swojej prostocie. Zarówno diesel, jak i benzyna sprawują się dobrze mimo upływu lat. Dacia Duster przeszła niedawno odświeżenie nadwozia, co sprawia, że ten model jest jeszcze bardziej atrakcyjny, choć nadal nie kosztuje kroci. Ceny nowych modeli są konkurencyjne do używanych aut premium, a po negocjacjach z dealerem może udać się jeszcze nieco obniżyć ceny dodatków.

Klienci w Polsce już docenili auto, jakim jest Dacia Duster, o czym świadczy duża liczba tych modeli na naszych drogach i wysoka pozycja w statystykach sprzedawanych nad Wisłą samochodów.

Hyundai i10 – idealne auto miejskie
Dacia Duster to znakomite auta do jazdy w zróżnicowanych warunkach, jednak w mieście potrzebne jest mały i zwrotny pojazd, który do tego mało pali. Idealnym rozwiązaniem okazuje się Hyundai i10. Spalanie na poziomie 5 litrów w cyklu mieszanym sprawia, że silniki w koreańskich autach są bardzo ekonomiczne. Szczególnie sprawdza się benzyna.

Do tego są też bezawaryjne, co potwierdza duże zainteresowanie modelami i10 na rynku samochodów używanych. Pojemność wnętrza pozostawia sporo do życzenia, ale trudno wymienić więcej aut, które bez trudu zajmą ostatnie wolne miejsce na parkingu.

Mazda CX 30 – wygląd i funkcjonalność w jednym aucie
Na koniec japońska Mazda CX 30. Wymiary tego crossovera to kompromis między przestronnym SUV-em, a typowym autem do poruszania się w cyklu miejskim. Pod względem dostępnej przestrzeni tylko trochę ustępuje Dacii Duster, natomiast wizualnie jest to jedno z najładniejszy aut dostępnych w tym segmencie.

Eksploatacja może być oszczędna, gdyż Mazda CX 30 nie jest tak paliwożerna jak większość dużych SUV-ów. Ponadto jest niezwykle zwrotna i poręczna, co przydaje się w cyklu miejskim. Warto jednak serwisować je w ASO, żeby chronić najbardziej wrażliwe części, jak np. amortyzatory.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJaworzyna Śląska. Ulica Kościuszki w przebudowie [FOTO]
Następny artykułDrzewo z parku spadło na podwórze. Ludzie uciekli w ostatniej chwili