W sobotę, 15 października na hali sportowo-widowiskowej OSiR-u Świebodzice odbył się „Piknik Sportowy na zakończenie sezonu”, który zgromadził blisko 80 osób – dorosłych i przede wszystkim dzieci. Sportowe atrakcje przewidziane były dla wszystkich uczestników wydarzenia, niezależnie od wieku i fizycznej sprawności.

– Ten piknik był okazją do podsumowania sezonu, ale nie zamknął bynajmniej tego rodzaju spotkań – mówił Zbigniew Gucwa, pomysłodawca wydarzenia, a także dyrektor sportowy i trener w Klubie Sportowym GVT. – W niedzielę, 20 listopada, wraz z Urzędem Miejskim w Świebodzicach organizujemy „Świebodzicki Bieg na 5 km i 10 km”, do udziału w którym zapraszamy dorosłych. Tego dnia odbędą się również zawody dla dzieci, oczywiście na mniejszych dystansach.
Zgodnie z zapowiedzią podczas sobotniego pikniku nie zabrakło sportowej zabawy z nutką rywalizacji, atrakcji okołosportowych, zabaw i gier zespołowych, niezłego treningu ogólnorozwojowego, a także szaleństw na dmuchańcach, a to wszystko pod okiem doświadczonych trenerów GVT. Dzieci pokonywały specjalnie przygotowane dla nich tory przeszkód, wspierające rozwój motoryczny, a dorośli mogli sprawdzić się na rowerze stacjonarnym. Na zakończenie odbyło się przeciąganie liny: dzieci kontra dorośli. Jak się nie trudno domyślić, wygrali najmłodsi uczestnicy pikniku, nie pozostawiając złudzeń, kto tego dnia rządził w hali.
Po aktywnościach sportowych przyszedł czas na podsumowanie bardzo udanego sezonu GVT BMC 3 SOFT Świebodzice. Nagrody, w postaci statuetek, za postępy w wynikach sportowych, szczególne osiągnięcia oraz postawę fair play zawodnikom świebodzickiego teamu wręczał burmistrz Paweł Ozga. Włodarz miasta w podsumowaniu pikniku podkreślił, że zawsze wspiera tego rodzaju inicjatywy. – Bardzo zależy nam na sportowej aktywizacji mieszkańców miasta – powiedział. – Tego rodzaju wydarzenia znakomicie wpisują się w ten cel, a także w kalendarz wydarzeń sportowych w Świebodzicach. Liczę, że 20 listopada na starcie „Świebodzickiego Biegu na 5 km i 10 km” stanie liczna reprezentacja naszej miejscowości.
Przypomnijmy, że KS GVT przed tymi zawodami prowadzi bezpłatne treningi dla dzieci i dorosłych. Zajęcia, pod okiem wykwalifikowanych trenerów, odbywają się w każdy wtorek o godz. 17 na orliku w Parku Sportowym w Świebodzicach.
/UM Świebodzice/

![Świetny występ Odyńców. Mamy awans do wyższej dywizji hokeistów! [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/MPA26-hokej-Odynce-Swidnica_-_Zubry-Krakow-2026.03.15-30-238x178.jpg)
![Młodziczki Polonii dzielnie walczyły o awans do półfinału Mistrzostw Polski [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Cwiercfinal-Mistrzostw-Polski-Mlodziczek-mecz-MKS-Polonia-Swidnica_-_Wataha-Lubin-2026.03.15-6-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Franciszkanska-1-100x75.jpg)
![Zderzenie na Gdyńskiej. W jednym z pojazdów było dziecko [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/IMG-20260316-WA0001-100x75.jpg)
![Spłonął skuter [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/651286349_943264024873098_6833484825771045861_n-100x75.jpg)

![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)