Strona główna Wydarzenia Świdnica Ruszyły prace przy wymianie wodociągu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

Ruszyły prace przy wymianie wodociągu. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami

0

Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przystąpiło do prac związanych z wymianą wodociągu na ulicy Komunardów. W planach jest przeprowadzenie podobnych robót wzdłuż całej ulicy Ofiar Oświęcimskich.

Rozpoczynamy tegoroczną część zadania inwestycyjnego związanego z wymianą wodociągu wzdłuż ulicy Ofiar Oświęcimskich. Oprócz wymiany wodociągu i przyłączy, będą też modernizowane studzienki pomiarowe, rozgałęzienia i odejście w stronę ulicy Sikorskiego – informuje Witold Tomkiewicz, rzecznik świdnickiej spółki wodociągowej. – Jest to element naszego planu wymiany starej infrastruktury wodociągowej. Ponadto chcemy poprawić ciśnienie w rejonie ulicy Komunardów i Wałowej. Tamtejsi mieszkańcy zgłaszali problemy z ciśnieniem wody – wyjaśnia.

W piątek przystąpiono do robót na ulicy Komunardów. – W tym roku realizowany będzie pierwszy etap prac na odcinku od ulicy Kolejowej do budynku znajdującego się na rogu Ofiar Oświęcimskich i Sikorskiego – tłumaczy Tomkiewicz. W rejonie prowadzonych prac zamontowane zostało oznakowanie ostrzegające o trwających robotach i możliwych utrudnieniach w ruchu. – Będziemy starali się pracować poboczem, maksymalnie blisko krawędzi jezdni i na wysepce u zbiegu ulic Komunardów, Ofiar Oświęcimskich i Sikorskiego. Mimo wszystko jest to dość newralgiczne miejsce, więc mogą tam występować pewne perturbacje. Staraliśmy się jednak tak zorganizować prace, żeby wiązały się one z jak najmniejszymi utrudnieniami dla kierujących – dodaje.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKarolina Kozieł mistrzynią i wicemistrzynią Europy!
Następny artykułCzołowe zderzenie w Bojanicach [FOTO]