Strona główna Kultura Rockowy klimat w Klubie Bolko. Johnny Trzy Palce porwał publiczność

Rockowy klimat w Klubie Bolko. Johnny Trzy Palce porwał publiczność [FOTO]

0

Po wakacyjnych koncertach plenerowych w Klubie Łaźnia, muzyka ponownie wróciła do Klubu Bolko. W minioną sobotę ponad 150 widzów bawiło się na koncertach Johnny Trzy Palce, Rock n Roll Rebels i SickRats. Mimo różnorodności stylistycznej, wspólnym mianownikiem występujących zespołów był rock, z dużym naciskiem na country w przypadku headlinera.

Johnny Trzy Palce to laureaci m.in. Świdnickiego Przeglądu Muzycznego “Truskawka” sprzed 10 lat. Od tamtej pory ich prawdziwym żywiołem są koncerty na zlotach motocyklowych, których bywalcy szczególnie upodobali sobie oryginalny charakter zespołu. Skład: Michał Moskal (gitara akustyczna, wokal), Michał Kumięga (gitara elektryczna, wokal), Konrad Żemojcin (banjo, mandolina, harmonijka), Bartek Łysionek (gitara basowa), Adam Radecki (perkusja).

Świdniczanom na koncercie towarzyszyli też – wyznawcy rock’n’rolla lat ‘50 i ‘60 prosto z Sosnowca –  Rock N Roll Rebels. Oprócz autorskich utworów z zeszłorocznego albumu “Road to Hell” grają też kawałki Elvisa, Eddiego Cohrana czy Roya Orbisona w stylu w jakim robiliby to Ramones, Motorhead i Misfits. Skład: Zbychu (wokal, gitara basowa), Yogi (gitara, wokal), Burek (perkusja).

W Klubie Bolko zaprezentował się też SickRats, czyli kolektyw miłośników taniej grozy i czarnego humoru. Pochodzą z różnych światów, lecz łączy ich zamiłowanie do brudnego i bezkompromisowego grania, czerpiącego garściami z doświadczeń szeroko pojętej sceny metalowej i punkowej. Skład: Michał Kulniew (wokal), German LaMort (gitara basowa), Michał Kuswik (perkusja), Dawid Sokołowski (gitara).

Pełną fotorelację autorstwa Sebastiana Tynieckiego na stronie ŚOK

/oprac. AN/
/Komunikat – Bartosz Łabuda, Świdnicki Ośrodek Kultury/

Poprzedni artykułWiktoria Jabłońska podwójną mistrzynią Polski!
Następny artykułProsili o uspokojenie ruchu na śródmiejskiej ulicy, usłyszeli o „dzwonieniu szklanek”. Jest stanowisko prezydent Świdnicy