Mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych ukarany został 28-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który poruszał się po Świdnicy elektryczną hulajnogą mając blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.

– W czwartek, kilka minut po północy na ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej w Świdnicy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego hulajnogą. Ich uwagę zwrócił sposób jego jazdy. Podczas interwencji policjanci wyczuli od 28-latka wyraźną woń alkoholu. Po przebadaniu kierującego na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wskazało blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
Zgodnie z obowiązującymi od początku 2022 roku przepisami mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.
/KPP Świdnica, opr. mn/
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-238x178.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-238x178.jpg)
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



