Strona główna Wydarzenia Kinowe spotkania młodych wkrótce w gminie Żarów

Kinowe spotkania młodych wkrótce w gminie Żarów

0

Wykłady filmowe o animacji 3D, efektach specjalnych i dźwiękowych, a także spotkanie z Piotrem Kardasem z Polskiej Animacji. Wszystkie wydarzenia są skierowane jest do dzieci i młodzież z placówek oświatowych znajdujących się w Mrowinach, Imbramowicach, Zastrużu oraz Żarowie. Rozpoczną się od 17 października w ramach programu edukacyjnego „Kinowe Spotkania Młodych” – realizowanego przez Fundację Inicjatywę B.

Fundacja Inicjatywa B wkrótce rozpocznie realizację programu edukacyjnego pod nazwą „Kinowe Spotkania Młodych”. W związku z przyznaniem dotacji, dzieci i młodzież z placówek oświatowych znajdujących się w Mrowinach, Imbramowicach, Zastrużu oraz Żarowie będą uczestniczyć w multimedialnych wykładach filmowych poświęconych animacji 3D, efektom specjalnym oraz zabiegom dźwiękowym we współczesnej kinematografii. Dopełnieniem wykładów multimedialnych będzie spotkanie z Piorem Kardasem z Polskiej Animacji.

Wykłady multimedialne zostaną zrealizowane w szkołach podstawowych w dniach – od 17 do października, a spotkanie poświęcone polskiej szkole animacji prowadzone przez Piotra Kardasa odbędzie się 24 października. Wstęp na wydarzenia jest wolny i dedykowany dla zorganizowanych grup.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B, Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: „Kultura – Interwencje” na rok 2022.”, Partnerzy: Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Mrowinach, Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach, Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Zastrużu, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Polska Animacja oraz Agencja Reklamowa Geospace.

/oprac. AN/
/Informacje, materiały – strona Fundacji Inicjatywa B/

Poprzedni artykułJaworzyna Śląska. Ulica Wolności zmienia oblicze [FOTO]
Następny artykuł„Kochał ludzi, a oni jego”. Ostatnie pożegnanie świdnickiego literata Ryszarda Latki