Strona główna 112 Kierował pod wpływem narkotyków

Kierował pod wpływem narkotyków

0

Świdniccy policjanci zatrzymali 20-letniego kierującego, u którego wstępne badanie potwierdziło, że jest pod wpływem substancji psychotropowych.

12 października przed północą funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnicy, na ulicy Kliczkowskiej zauważyli samochód osobowy marki Audi. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż może on kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu okazało się, że 20-letni kierujący jest trzeźwy. Mężczyznę poddano także badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – przywołuje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZagrożenie chemiczne w świdnickiej fabryce Colgate [FOTO]
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach