Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Jaworzyna Śląska. Trwa budowa gminnego centrum rekreacji na terenie żwirowni

Jaworzyna Śląska. Trwa budowa gminnego centrum rekreacji na terenie żwirowni [FOTO]

0

Zaawansowane są prace związane z budową gminnego ogólnodostępnego kompleksu terenowych urządzeń sportowych, który powstaje w Jaworznie Śląskiej. Skate park, siłownia zewnętrzna, plac do ćwiczeń sprawnościowych, ścieżka zdrowia to tylko część atrakcji, jakie powstaną w ramach inwestycji.

W ramach centrum rekreacji powstanie skate park, nieogrodzona siłownia zewnętrzna, ogrodzony plac z urządzeniami do ćwiczeń, częściowo ogrodzony plac o nawierzchni piaskowej i trawiastej z urządzeniami do ćwiczeń sprawnościowych z ławkami, plac postojowego, a także leśna ścieżka zdrowia z 10 urządzeniami do ćwiczeń sprawnościowych.

Zakończenie prac planowane jest na początek 2023 roku. Inwestycja o wartości 3 mln 85 tys. złotych została dofinansowana z programu Sportowa Polska oraz rządowego funduszu Polski Ład. – Dotychczas wyznaczono ścieżki komunikacyjne (wbudowano obrzeża betonowe oraz wypełniono ścieżki kruszywem), przeprowadzono niezbędne wycinki i oczyszczenie terenu z zarośli, trwają prace ziemne i betonowe związane z wykonaniem strefy skate parku oraz prace instalacyjne w zakresie uzbrojenia terenu w kable pod oświetlenie terenu – wyliczają urzędnicy.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułSeria ataków rakietowych na Ukrainie. Alarmy w miastach partnerskich Świdnicy, wybuchy w obwodzie iwanofrankiwskim
Następny artykułTo będzie finał sezonu w mocnej obsadzie