Strona główna Sport Siatkówka Bez argumentów w derbach regionu

Bez argumentów w derbach regionu [FOTO]

0

Seria czterech zwycięstw z rzędu siatkarek MKS-u Volley Świdnica została niestety przerwana. Dotychczasowe liderki grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet poniosły pierwszą porażkę w sezonie 2022/2023, przegrywając wyraźnie w derbach regionu z Chełmcem Wodociągi Wałbrzych.

Przed startem pojedynku można było się spodziewać walki, derbowych emocji i długiego, wyczerpującego boju. Tak było w ubiegłym sezonie, kiedy to w obu spotkaniach do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W pierwszym spotkaniu górą były na wyjeździe świdniczanki, a w drugim meczu też były bliskie sukcesu. Biało-zielone prowadziły na własnym terenie już 2:0 w setach, lecz trzy kolejne partie padły łupem rywalek. Tym razem tylu emocji już nie było. W pierwszych dwóch odsłonach było jeszcze trochę walki, ale końcówki lepiej rozgrywały przyjezdne, wygrywając do 21 i do 22. W trzeciej i jak się okazało ostatniej partii przewaga przeciwniczek była już wyraźna. Drużyna Chełmca Wodociągi Wałbrzych triumfowała 25:16, a w całym boju 3:0 w setach. Świdniczanki po tej porażce spadły z pierwszej na czwartą pozycję w tabeli grupy trzeciej II ligi. Strata do wyprzedzających nas zespołów jest minimalna. Cała trójka – Silesia Częstochowa, NTSK Nysa, Silesia Volley Mysłowice wyprzedza nas zaledwie jednym punktem, legitymując się identycznym jak my dorobkiem czterech zwycięstw i jednej porażki. W kolejnej serii spotkań (5 listopada) znów zagramy u siebie i łatwo zapewne nie będzie. Do Świdnicy zawita szósty w stawce AZS AWF Sokół 43 Katowice (3 wygrane i 2 przegrane).

Wyniki 5. kolejki II ligi siatkarek:
Silesia Volley Mysłowice – Polonia Łaziska Górne 3:1 (24:26, 25:16, 25:18, 25:15)
Silesia Częstochowa – AZS AWF Sokół 43 Katowice 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)
MKS Volley Świdnica – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 0:3 (21:25, 22:25, 16:25)
Sari Żory – AZS-AWF Wrocław 0:3 (21:25, 28:30, 17:25)
NTSK AZS Nysa – UNI II Opole 3:0 (25:18, 25:17, 25:14)

/MDvR, FOTO: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułZłota polska jesień na zdjęciach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]