Strona główna 112 Wandale w akcji. Zniszczona tablica o dokarmianiu ptaków

Wandale w akcji. Zniszczona tablica o dokarmianiu ptaków

0

Świdnica wydała miliony złotych na zagospodarowanie terenu wokół zalewu Witoszówka. To ulubione miejsce spacerów i wypoczynku mieszkańców stale jest jednak na celowniku wandali. Po czterech latach od ustawienia została zniszczona tablica informacyjna.

O kolejnym akcie wandalizmu informuje w mediach społecznościowych jeden z mieszkańców. W Świdnicy wandale nawet nie przepuszczą okazji do zaatakowania informacji jak dokarmiać ptaki wodne – napisał Krzysztof Szpilka i zamieścił zdjęcie, na którym widać tablicę z wyciętą dziurą i zabezpieczeniem w postaci taśm straży miejskiej.

Tablice o tym, jak dokarmiać dzikie ptaki, by nie robić im krzywdy, miasto zamieściło w 2018 roku nad zalewem i nad stawem w Parku Centralnym.

– Sprawa uszkodzenia tablicy nad zalewem została ujawniona przez operatora monitoringu wizyjnego w dniu 15 sierpnia tego roku. Niestety nie ustalono sprawcy tego aktu wandalizmu. Tablicę zabezpieczono taśmą ostrzegawczą a sprawę uszkodzenia tablicy zgłoszono do zarządcy terenu – informuje zastępca komendanta Straży Miejskiej Edward Świątkowski.

/red./

Poprzedni artykułRaport ministerstwa zdrowia o COVID-19
Następny artykułPodejrzany o atak z użyciem noża w centrum Świdnicy ustalony