Strona główna Sport Piłka nożna W grze pozostała już tylko ósemka

W grze pozostała już tylko ósemka

0

W ostatnią środę, 28 września dokończono trzecią kolejkę spotkań rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Rozegrano dwa spotkania i oficjalnie zamknięto tą fazę rozgrywek, wyłaniając pary ćwierćfinałowe. 

Grono ćwierćfinalistów obsadził między innymi lider rozgrywek grupy wschodniej IV ligi – Słowianin Wolibórz. Ekipa z gminy Nowa Ruda pokonała na wyjeździe juniorów starszych IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Młodzi biało-zieloni, którzy kontynuowali swoją piękną przygodę w seniorskich rozgrywkach Pucharu Polski zatrzymali się na trzeciej przeszkodzie. We wcześniejszych rundach pokonywali dwie drużyny z klasy okręgowej – Grom Witków i Polonię Bystrzyca Kłodzka, ale tym razem zadanie należało do niezwykle trudnych. Podopieczni Jakuba Rosiaka zaprezentowali się z dobrej strony, walczyli dzielnie, mieli swoje szanse na zdobycie gola, ale nie ustrzegli się również błędów. Słowianin Wolibórz zwyciężył 3:0 i awansował do kolejnej rundy. W drugim środowym pojedynku wyłoniony został także rywali dla seniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Górnik Wałbrzych wygrał na swoim terenie z Bielawianką Bielawa i to on o awans do półfinału zmierzy się z zespołem trenera Grzegorza Borowego.

Kolejna runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się w środę, 5 października. Powiat świdnicki reprezentowany jest jeszcze przez trzy ekipy.

/MDvR/

Poprzedni artykułBył szefem PiS w regionie wałbrzyskim. Dworczyk żegna się także z kancelarią premiera?
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA3D]