Strona główna Wydarzenia Świdnica Ukraiński Niżyn zmienia nazwę ulicy w podziękowaniu dla świdniczan

Ukraiński Niżyn zmienia nazwę ulicy w podziękowaniu dla świdniczan

0

Minęło ponad sześć miesięcy wojny na Ukrainie ale i sześć miesięcy pomocy, jaką miasto Świdnica, indywidualni mieszkańcy i firmy kierują w stronę rodzin z Ukrainy. Zaraz po wybuchu wojny ruszył punkt pomocy przy ulicy Długiej 33. Tam dostarczano dary, które później przekazano m.in. do Niżyna – miasta partnerskiego Świdnicy. Z wdzięczności za okazane wsparcie Rada Miejska Niżyna zmieniła nazwę jednej z ulic na cześć Świdnicy – informuje świdnicki Urząd Miejski.

Na zdjęciu budynek Rady Miejskiej w Niżynie. fot. wikipedia

Urząd Miasta Niżyn ma przyjemność poinformować, że 29 sierpnia na posiedzeniu rady miejskiej postanowiono zmienić nazwę jednej z ulic miasta Niżyn na cześć waszego miasta Świdnicy. Ta inicjatywa jest wyrazem głębokiej wdzięczności Niżyna dla mieszkańców Waszego miasta za solidarność i pomoc, jakiej nam udzieliła wasza społeczność podczas aktywnej fazy działań wojennych. Dzięki Waszemu wsparciu Niżynowi udało się uniknąć katastrofy humanitarnej, pomóc najsłabszym grupom mieszkańców naszego miasta a także Siłom Zbrojnym Ukrainy i Obrony Terytorialnej – napisał w liście burmistrz miasta Oleksandr Kodoła.

Do Niżyna przekazano m.in.: lekarstwa, zestawy opatrunkowe, jedzenie, powerbanki, latarki, koce termiczne, śpiwory i karimaty.

/Źródło UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułRuszyły zapisy na świdnicki rajd rowerowy
Następny artykułCOVID-19. Najnowsze dane ministerstwa zdrowia