Strona główna Artykuł sponsorowany Szukasz detoksu alkoholowego lub terapii alkoholowej w prywatnych ośrodkach?

Szukasz detoksu alkoholowego lub terapii alkoholowej w prywatnych ośrodkach?

0

Aby odtruć organizm, jest to złożony i wyczerpujący proces, który usuwa wszystkie toksyny z organizmu z powodu uzależnienia od alkoholu. Detoksykacja trwa średnio około 7-10 dni. Jest wiele czynników, które wpływają na długość detoksu. Pierwszym z nich jest stan zdrowia osoby uzależnionej oraz substancja, której używa. Drugim podejściem jest podzielenie się życiową wiedzą ekspertów na temat uzależnień. Następnie w ramach terapii bada się wpływ na każdą dziedzinę życia, w tym objawy, konsekwencje i przebieg. Celem terapii alkoholowej jest zaszczepienie w osobie uzależnionej pragnienia trzeźwości i przypomnienie jej o odpowiedzialności, jaką ma za własne życie i zdrowie. W tym artykule przedstawione zostały podstawowe informacje na temat detoksu i terapii alkoholowej. W tekście również informacje o tym, które leczenie przyniesie lepsze rezultaty.

Czym jest detoks alkoholowy?

Detoksykacja to nic innego jak proces mający na celu oczyszczenie organizmu. Odbywa się on pod okiem specjalistów. Głównym celem jest zapewnienie uzależnionym bezpieczeństwa. Choć detoks trwa od 7 do 10 dni, to nie jest on przyjemny dla pacjentów. Często wiąże się to z zespołem odstawienia, w którym osoba uzależniona próbuje zaprzestać stosowania używek. W praktyce mogą występować zarówno objawy psychiczne, jak i fizjologiczne. Detoks pozwala na wyeliminowanie przez organizm toksyn. Pierwszym krokiem w walce z uzależnieniem jest detoks. Czasami detoks może trwać nawet kilka miesięcy ze względu na silne działanie niektórych substancji na organizm.

Detoks można przeprowadzić w domu lub w ośrodku rehabilitacyjnym. To od osoby uzależnionej zależy, czy dokona takiego wyboru. Profesjonalny nadzór jest z pewnością lepszym rozwiązaniem i przyniesie lepsze efekty. Mają oni umiejętności i wiedzę, aby pomóc osobom uzależnionym. Dodatkowo, wiele osób może potrzebować pomocy farmakologicznej.

Podstawowe informacje o terapii alkoholowej

W celu poprawy zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego, podstawowym celem terapii alkoholowej jest utrzymanie abstynencji przez osobę uzależnioną. Osoba uzależniona uczy się umiejętności niezbędnych do rozwiązywania problemów zarówno emocjonalnych, jak i społecznych. Średni czas leczenia uzależnienia od alkoholu wynosi od 18 do 24 miesięcy. Każdy etap leczenia jest istotny, ale początkowy powinien odbywać się w specjalnym ośrodku, np. można korzystać z placówek stacjonarnych, jak również z oddziałów dziennych. Ten etap może trwać średnio od 6 do 8 tygodni. Ten etap może być zakończony w placówkach ambulatoryjnych i trwa w dowolnym miejscu od czterech do sześciu miesięcy.

Po zakończeniu leczenia w specjalistycznym ośrodku, osoba uzależniona może zostać skierowana na psychoterapię. Można to zrobić zarówno w placówkach ambulatoryjnych, jak i w grupach samopomocowych, takich jak Anonimowi Alkoholicy.

Co jest lepsze: detoks czy terapia?

Wiele osób uzależnionych i ich rodzin staje przed dylematem, czy zapłacić za detoks alkoholowy, czy za prywatną terapię. Obie metody leczenia uzależnienia mają znaczący wpływ na zdrowienie i walkę z nim. Każda z tych metod zwiększa szanse na wyjście z uzależnienia. Są one potęgowane, jeśli odbywają się w specjalistycznych ośrodkach.

Jeśli zmagasz się z określeniem, która opcja leczenia jest dla Ciebie najlepsza, prywatny ośrodek leczenia uzależnień może być właściwym wyborem. Możesz przeprowadzić detoks w domu, jeśli masz zasoby i wsparcie swoich bliskich. Pobyt w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień pomoże Ci znaleźć swoją ścieżkę i utrzymać ją. Dobrze prowadzony program terapeutyczny jest kluczem do utrzymania trzeźwości po opuszczeniu ośrodka. Terapia może zrobić różnicę w życiu wielu ludzi. Jest to świetne miejsce, aby uciec od świata i skupić się na rzeczach, które mają znaczenie. Nie trzeba czekać i już teraz można walczyć o lepsze jutro, nawet jeśli się nie pije.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułOd obsesji uzależnień po wymarzone role aktorskie. Michał „Misiek” Koterski szczerze na spotkaniu w Świdnicy [FOTO]
Następny artykuł„(Po)łączą nas góry!”. Forum eksperckie pierwszej Ogólnopolskiej Sieci Turystyki Wytchnieniowej w Świdnicy