Strona główna 112 Prokurator oskarża 19-latka ze Świdnicy o zabójstwo. On sam twierdzi, że działał...

Prokurator oskarża 19-latka ze Świdnicy o zabójstwo. On sam twierdzi, że działał w obronie koniecznej

0

Do Sądu Okręgowego w Świdnicy trafił akt oskarżenia przeciwko 19-latkowi, który zadał swojemu 45-letniemu ojczymowi 12 ciosów nożem. Prokurator nie zgadza się z wyjaśnieniami Mikołaja D., który twierdzi, że działał w obronie koniecznej.

Do zbrodni przy Francuskiej w Świdnicy doszło 28 sierpnia 2021 roku. Podejrzanym o dokonanie zabójstwa jest Mikołaj D. – Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował na wniosek Prokuratury Rejonowej w Świdnicy tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy wobec 19-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie zabójstwa konkubenta swojej matki. Prokurator Rejonowy w Świdnicy wykonał już wszystkie czynności w niezbędnym zakresie dotyczącym zabezpieczenia śladów i dowodów na wstępnym etapie postępowania – mówił pod koniec sierpnia Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. śledztwo zostało przeniesione ze Świdnicy do Opola.

Prokuratura Rejonowa w Opolu została wyznaczona do prowadzenia postępowania przeciwko Mikołajowi D. podejrzanemu o czyn z art. 148 §1 kodeksu karnego. Mikołaj D. pozostaje pod zarzutem zabójstwa Sylwestra P., któremu w dniu 28 sierpnia br. zadał 12 ciosów nożem powodując m. in. rany kłute klatki piersiowej i jamy brzusznej. W złożonych wyjaśnieniach podejrzany co do zasady potwierdził sprawstwo odnośnie zarzucanego mu czynu – informował we wrześniu 2021r. Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. Prokuratura nie zgodziła się ze stanowiskiem oskarżonego i obrony, że była to obrona konieczna.

– Mężczyzna pozostaje pod zarzutem zabójstwa w zamiarze bezpośrednim poprzez zadanie 12 ciosów nożem Sylwestrowi P., które spowodowały szereg obrażeń, a w szczególności ranę kłutą klatki piersiowej, które okazała się śmiertelna z powodu krwawienia, do jakiego doszło – mówi dzisiaj  prokurator  Bar w rozmowie z Gazetą Wyborczą. Młody mężczyzna przebywał w tymczasowym areszcie do początku 2022 roku, obecnie jest na wolności i pozostaje pod dozorem policji.

/red./

Poprzedni artykułCo dalej z zepsutymi windami na stacji Świdnica Miasto? MZN odpowiada i wskazuje na państwowe koleje
Następny artykułNie patrzyli tylko na przepisy, zapytali o zdanie osobę z niepełnosprawnością i pacjentów[FOTO]