Strona główna Artykuł sponsorowany Pompa ciepła MONOBLOK – kiedy się sprawdzi?

Pompa ciepła MONOBLOK – kiedy się sprawdzi?

0
Pompy ciepła to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Doskonale sprawdzają się zarówno do podgrzewania wody użytkowej w budynku, jak i wody w zewnętrznym basenie. Pompy ciepła są energooszczędne i bardzo wydajne, a w dodatku ciepło pozyskują z odnawialnych źródeł, między innymi z powietrza, a nawet z gruntu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje pomp ciepła. To SPLIT i MONOBLOK. Co warto wiedzieć o pompie MONOBLOK?

Co to jest pompa ciepła MONOBLOK?
Pompy ciepła powietrze-woda cieszą się ogromną i wciąż zresztą rosnącą popularnością. Do wyboru są dwa rodzaje: SPLIT i MONOBLOK. Zasadnicza różnica między tymi dwoma typami pomp wynika z tego, jaki czynnik chłodniczy znajduje się w obiegu między zewnętrzną i wewnętrzną jednostką.

Z tego względu różni się sposób montażu tych pomp. W przypadku pompy SPLIT konieczne jest połączenie jej dwóch jednostek miedzianymi rurami. W przypadku pompy MONOBLOK nie ma takiej potrzeby, bo stanowi ona całość. Z tego względu do montażu pompy MONOBLOK nie są wymagane żadne dodatkowe uprawnienia i można dokonać go we własnym zakresie.

Tym samym zarówno koszt zakupu, jak i montażu pompy, jest niższy w przypadku MONOBLOK. Pompy tego typu pracują bezpośrednio z wodą grzewczą – wystarczy podłączyć ją do zewnętrznej jednostki. W takim przypadku pompę trzeba jednak zabezpieczyć przed zamarznięciem w sytuacji, w której nastąpiłaby przerwa w dostawie energii elektrycznej.

Dla kogo pompa ciepła MONOBLOK?
Pompa ciepła MONOBLOK sprawdzi się więc najlepiej w przypadku, gdy:

  • zależy Ci na niewielkim koszcie inwestycji
  • montażu chcesz dokonać we własnym zakresie
  • chcesz podłączyć wodę bezpośrednio do urządzenia
  • szukasz rozwiązania niedrogiego, wydajnego i niezawodnego.

Szukasz niezawodnej pompy ciepła? Znajdziesz ją w ofercie HEWALEX. Pompy Hewalex PCCO MONO to wydajne sprzęty, które dodatkowo są wyposażone w specjalne moduły zabezpieczające. Dzięki nim możliwe jest bezpośrednie przyłączenie zewnętrznej jednostki pompy do wody grzewczej. To znacznie obniża koszty montażu i użytkowania.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZabierz głos w sprawie nowej Strategii Rozwoju Miasta Świdnicy. 28 września pierwsze spotkanie
Następny artykułWręczenie dyplomu zasłużonej dla Świdnicy, zmiany w statucie miasta. O czym jeszcze na najbliższej sesji Rady Miejskiej?