Strona główna Wydarzenia Strzegom Podwórko w centrum Strzegomia zmodernizowane

Podwórko w centrum Strzegomia zmodernizowane

0

Po wielu miesiącach prac remontowych zakończyła się długo oczekiwana rewitalizacja dużego podwórka w samym centrum Strzegomia pomiędzy ul. Kościelną, ul. Dąbrowskiego i ul. Szkolną.

W zakres prac wchodziły: remont i wymiana nawierzchni drogi dojazdowej, odwodnienie terenu, budowa oświetlenia ulicznego, wykonanie chodników, dojść do śmietników, rozbiórka trzech istniejących budynków (komórek) oraz fragmentu muru, a także wykonanie nasadzeń krzewów ozdobnych i bylin.

– Jesteśmy już po wszelkich odbiorach technicznych. Wszystkie uchybienia i usterki, które jeszcze miały miejsce, zostały naprawione. Do założenia pozostał nam jeszcze monitoring, który będzie zamontowany w ciągu najbliższych dni – informuje Wioleta Wnęk-Soczyńska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Lokalowej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. – O ile problem z podrzucaniem odpadów wielkogabarytowych pochodzących prawdopodobnie z remontów mieszkań się skończył, to mamy sygnały od mieszkańców, że niektóre dzieci dewastują nowo wyremontowane podwórko. Zwracamy się z apelem do rodziców o pilnowanie swoich pociech, by nie niszczyły tego miejsca – dodaje naczelnik.

Przy okazji tego remontu wymieniono nawierzchnię drogi dojazdowej do parkingu, którego administratorem jest spółka ZUK. Zamiast uciążliwego szutru pojawiła się nawierzchnia z kostki granitowej.

Inwestycja w sumie pochłonęła ponad 1 mln zł.

/UM Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykułCztery zespoły seniorskie na starcie Memoriału Tadeusza Ząbka
Następny artykuł„Najbardziej twardogłowi po tej zimie zmienią zdanie”. Gminy powiatu świdnickiego szykują się do energetycznej rewolucji