Strona główna Kultura Nie tylko Schlag. Muzyczny krajobraz Śląska

Nie tylko Schlag. Muzyczny krajobraz Śląska

0

Podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Schlaga odwiedzimy miejsca, w których nie ma organów firmy Schlag i Synowie. Zaproszeni przez nas artyści zaprezentują możliwości instrumentów, które powstawały w czasach Schlaga – stąd 3 koncerty opatrzone podtytułem ”Nie tylko Schlag – krajobraz muzyczny Śląska” – zapowiada Fundacja Dobrej Muzyki i zaprasza już dzisiaj oraz w niedzielę na muzyczne spotkania.

Pierwszy z nich odbędzie się w najbliższą sobotę, 24.09.2022, w godzinach 15:30-16:30. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Zachowicach wystąpi Karol Lipiński-Brańka (Wrocław). Wykona dla nas recital skrzypcowy, w którego repertuarze znajdą się utwory m.in. G.P. Telemanna, L. Lewandowskiego, K. Kondo.

Miłośnicy klawesynu będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć go na żywo dzień później, w niedzielę- w scenerii urokliwego kościoła w Bojanicach. Zabrzmią kompozycje m.in. J.P. Sweelincka, J. Pachelbela, J.S. Bacha, C. Chaminade’a w wykonaniu Martyny Klupś Radny (flet) i Tomasza Głuchowskiego (klawesyn/organy).

24.09.2022, SOBOTA, 15:30-16:30
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Słoneczna 6, Zachowice

Karol Lipiński-Brańka (Wrocław) – skrzypce

25.09.2022, NIEDZIELA, 12:30-13:30 (zmiana z godz. 12:00!)
Kościół pw. NMP Częstochowskiej
Bojanice 58A, 58-100 Bojanice

Martyna Klupś-Radny (Kraków) – flet
Tomasz Głuchowski (Wrocław) – organy i klawesyn

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach
Następny artykułUcieczka, obława, pożary. Służby ćwiczą w lesie modliszowskim [FOTO]