Strona główna Temat dnia Matura na 100%. Absolwentka II LO w gronie 27 najlepszych maturzystów w...

Matura na 100%. Absolwentka II LO w gronie 27 najlepszych maturzystów w Polsce

0

Joanna Cichocka z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w Świdnicy została laureatką ogólnopolskiego projektu „Matura na 100%” Fundacji „Zawsze Warto” i Centralnej Komisji Edukacyjnej. Joanna znalazła się w gronie 27 najlepszych maturzystów w Polsce – na prawie 270 tys. zdających.

Aby otrzymać tytuł laureata, należy ze wszystkich zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów (zarówno na poziomie podstawowym i rozszerzonym) uzyskać wynik powyżej 90%. Uroczysta Gala podsumowująca tegoroczny projekt odbyła się w ostatni weekend w Łodzi.

– Od października zacznę studia na Uniwersytecie Technicznym w Chemnitz na kierunku sensoryka i kogniwistyczna psychologia – mówi Joanna Cichocka. – To interdyscyplinarne studia, na których poznam funkcjonowanie ludzkiego mózgu od strony nie tylko psychologicznej, ale też biologicznej. Zgłębię tam również zastosowania informatyki i fizyki przy badaniu percepcji i systemów poznawczych, co pozwoli mi w przyszłości przyczynić się do rozwoju medycyny w zakresie neurologii.

– Neuronauka to moja największa pasja, dlatego zamierzam poświęcić moje życie pracy badawczej: projektować inteligentne protezy kierowane sygnałem z mózgu, ale też tworzyć modele komputerowe i narzędzia analityczne umożliwiające diagnozę oraz leczenie jednych z najpoważniejszych schorzeń, z jakimi zmaga się obecnie ludzkość – chorób neurodegeneracyjnych. Moim celem jest odkrycie choć części tajemnic najbardziej złożonego i najmniej poznanego organu w ludzkim ciele – mózgu – mówi utalentowana absolwentka Banacha.

– Gratuluję absolwentom Banacha tak wysokich wyników na egzaminie maturalnym. Przypomnę, że wszyscy w II LO zdali egzamin maturalny, a wyniki które osiągnęli napawają dumą. Wszystkie wyniki są zdecydowanie wyższe od średnich wojewódzkich i powiatowych, a z matematyki osiągnęliśmy 9 wynik na Dolnym Śląsku. Joanna Cichocka jest już drugą wyróżnioną osobą z II LO w ciągu ostatnich dwóch lat – mówi dyrektor szkoły Jacek Iwancz.

/Inf. II LO w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułRadny „destabilizuje” prace, to trzeba dołożyć kolejnego? Kombinacje przy Komisji Rewizyjnej
Następny artykułBył szefem PiS w regionie wałbrzyskim. Dworczyk żegna się także z kancelarią premiera?