Strona główna Sport Inne Kolejne podium na koncie Dawida Kamińskiego

Kolejne podium na koncie Dawida Kamińskiego

0

Po raz kolejny na najwyższym stopniu podium stanął młody judoka z Kalna – Dawid Kamiński, zdobywając złoty medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w sobotę, 17 września w Poznaniu. Był to pierwszy turniej sprawdzający przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski.

Po tej ostatniej kontuzji i mocnych obozowych treningach udało się zdobyć ten upragniony medal. Dawid zawalczył na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu. Przed nim jeszcze bardzo dużo pracy, ale zapału i chęci mu nie brakuje. Ten ciężko zdobyty złoty medal bardzo go zmotywował do dalszej pracy – mówi mama Dawida, Katarzyna Kamińska.

Mieszkaniec Kalna Dawid Kamiński w tym roku znalazł się na trzecim miejscu w rankingu Dolnośląskiego Związku Judo Młodzików. To duży sukces zawodnika, a zdobyte medale w sportowych zmaganiach są tylko potwierdzeniem, że na to miejsce na podium po prostu zasługuje. Sukces to efekt sumiennych przygotowań, a przede wszystkim świadomości własnych możliwości, bo przecież „Mistrzowie nie tworzą się w salach gimnastycznych. Mistrzowie są stworzeni z tego co mają ukryte głęboko w sobie”.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułZa budynek szkoły dawna siedziba zarządu melioracji. Marszałek chce przenosić Wojewódzki Urząd Pracy i proponuje Świdnicy zamianę
Następny artykułGość z Holandii na Festiwalu Schlaga. Koncert już w piątek w Kościele Pokoju