Strona główna Sport Piłka nożna Juniorzy wygrali ze Śląskiem, a jak inne młodzieżowe ekipy?

Juniorzy wygrali ze Śląskiem, a jak inne młodzieżowe ekipy?

0

Po raz czwarty z rzędu piłkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej juniorów starszych dopisali do swojego dorobku pełną pulę punktów. Podopieczni Jakuba Rosiaka w ostatnim spotkaniu pokonali WKS Śląsk Wrocław i to na boisku rywala w wymiarze 4:1!

Przypomnijmy, że biało-zieloni rozpoczęli od dość pechowego wyjazdowego remisu 2:2 z BKS-em Bolesławiec, gdzie graliśmy większość meczu w dziesiątkę i musieliśmy gonić wynik. Później przyszedł już czas na same wygrane – 2:1 z Parasolem Wrocław, 1:0 z Moto-Jelczem Oława, 4:3 z Miedzią Legnica, a teraz 4:1 z WKS-em Śląsk Wrocław. Co prawda jako pierwsi do sieci trafili przeciwnicy, a uczynił to Filip Grzesiak, to później strzelali już tylko nasi piłkarze. Jeszcze przed przerwą najpierw do wyrównania doprowadził Paweł Markowski, a chwilę później prowadzenie dał nam Szymon Wysoczański. Po zmianie stron nie zamierzaliśmy się zadowalać takim wynikiem i atakowaliśmy dalej. Dołożyli dwa gole autorstwa Kornela Buscha i Pawła Michty, a komplet punktów pojechał do Świdnicy. Po pięciu rozegranych spotkaniach biało-zieloni mają na swoim koncie 13 punktów. To daje nam trzecią lokatę za Chrobrym Głogów (15) i Ślęzą Wrocław (13), która wyprzedza nas jedynie lepszym bilansem bramkowym. W tym tygodniu świdniczan czekają dwa mecze o stawkę. W środę, 21 września o godz. 16.00 podejmiemy w Świdnicy Olympic Wrocław, a w niedzielę, 25 września zagramy na wyjeździe z Piastem Nowa Ruda.

WKS Śląsk Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:4 (1:2)

Skład: Telicki, Staroń, Duda, Oboza (60′ Michta), Kruczek (83′ Bujak), Ratajczak, Markowski (82′ Kaźmierczak), Ilski, Wysoczański (65′ Malawski), Busch (75′ Metelica), Migas (83′ Szewczyk).

Juniorzy młodsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica przed weekendem mogli szczycić się kompletem punktów. W niedzielę, 18 września poprzeczka powędrowała w górę, bowiem do Świdnicy przyjechała Miedź Legnica. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów przy wyniku 3:3 i z jednej strony można i należy ten punkt szanować, ale z drugiej strony można czuć niedosyt. Do przerwy było 1:1, najpierw dla gości strzelił Jan Popłański, natomiast wyrównał Jakub Sośnicki. Po zmianie stron rywale próbowali atakować, świdniczanie dobrze jednak się spisywali i wyprowadzali szybkie ataki. W efekcie po trafieniach Jakuba Króla i Bartosza Dudzica prowadziliśmy na kwadrans przed końcem rywalizacji 3:1. Legniczanie jednak walczyli i niestety dla nas zdołali urwać punkt. Po golach Martina Rewersa oraz Macieja Leguckiego spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3. Biało-zieloni cały czas plasują się w czubie tabeli, znajdując się na wysokiej, drugiej lokacie.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Miedź Legnica 3:3 (1:1)

Skład: Janas, Król, Sośnicki, Nowak, Zaczyński, Pawlik (86′ Cybruch), Zawiła, Malinowski (56′ Korab, 65′ Safian), Dudzic (85′ Kulpiński), Błasz, Lipiński (80′ Ptak).

Kolejnej porażki doznali niestety trampkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Krygiera podejmowała na swoim terenie ekipę Śląska Wrocław. Goście wygrali finalnie 2:0, zaliczając po jednym trafieniu w każdej z połów, a były to gole Jakuba Fitowskiego i Michała Matuszewskiego.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Skład: Oleś, Kazimierski, Ladenberger, Kołodziejczyk, Pieńkowski, Stelmach, Podleśny, Marczak, Dudek, Łabędź, Pierzchała, Żołędziowski, Agaciak, Fedusiv, Świąć, Mazur.

Znacznie lepiej poszło drugiej drużynie trampkarzy prowadzonej przez trenera Piotra Krygiera w rozgrywkach III ligi. Nasi zawodnicy mierzyli się na wyjeździe z Akademią Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie. Po 26 minutach było już 4:0, najpierw samobójcza trafienie zanotował Kamil Sito, a następnie klasycznym hat-trickiem popisał się Dorian Dola. W drugiej połowie większych emocji już nie było, świdniczanie zwolnili nieco tempo, ale kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie. Rywale strzelili dwa gole, my jednego autorstwa Krystiana Grzybowskiego i spotkanie zakończyło się naszym triumfem 5:2.

AS Orzeł Ząbkowice Śląskie – IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica 2:5 (0:4)

Skład: Sikora, Hajduga, Kiliszewski, Fedusiv, Zienkiewicz, Mazur, Wacht, Dola, Grzybowski, Agaciak, Krystyniak, Jaworski, Podolski, Jeziorny, Wiesiołek.

Charakter pokazała drużyna młodzików IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Biało-zieloni musieli w drugiej połowie odwracać wynik meczu, ale spowodowane było to słabą dyspozycją w otwierających 30 minutach gry. Podopieczni Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka przegrywali 0:2 po dwóch golach Adriana Janczaka. Po zmianie stron na murawie obserwowaliśmy już jednak zupełnie inny świdnicki zespół. Biało-zieloni szybko złapali kontakt, następnie wyrównali, a tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra zdołali w pełni odwrócić losy rywalizacji, zdobywając zwycięskie trafienie. Na listę strzelców wpisali się Szymon Gawroński, Piotr Waśniowski i Miłosz Mitura.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Ślęza Wrocław 3:2 (0:2)

Skład: Migas, Witaszczyk, Kozar, Paluch, Ungurian, Zawada, Waśniowski, Bosch, Maliszewski, Gawroński, Głogiewicz, Mazur, Mitura, Politański.

Wysoką przegraną, ale nie do końca odzwierciedlającą przebieg wydarzeń na boisku poniosła nasza druga drużyna młodzików z II ligi wojewódzkiej. IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica podejmowała zespół FC Academy Wrocław. Rozpoczęło się od naszego prowadzenia po skutecznej akcji wykończonej przez Huberta Głogiewicza. Rywale jeszcze do przerwy straty odrobili, a następnie wyszli na prowadzenie (Wiktor Borowczyk i Franciszek Kulas). Po zmianie stron mieliśmy swoje szansę na doprowadzenie do remisu 2:2, ale na przeszkodzie stawała słaba skuteczność. Jakby tego było mało w ostatnich 10 minutach pojedynku goście skarcili nas trzykrotnie.

IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica – FC Academy Wrocław 1:5 (1:2)

Skład: Kasprzak, Dudek, Głowacki, Orzechowski, Otoka, Stachyra, Walczak, Walewski, Monica, Niedziałkowski, Gawlik-Rokosz, Gawroński, Głogiewicz, Kępa, Mazur, Mitura, Przyborowska, Rybka.

Aż dziewięć goli padło w meczu z udziałem naszej czwartej drużyny młodzików. Występujący w rozgrywkach V ligi podopieczni trenera Ryszarda Tyndla punktów szukali na wyjeździe podczas starcia z Granitem Roztoka. Ostre strzelanie rozpoczęli przeciwnicy (Oskar Andrzejewski), ale do przerwy to my byliśmy lepsi za sprawa trafień Marcela Rohde i Oliwiera Stawowego. Po zmianie tron cały czas z przodu byli biało-zieloni. Najpierw na 3:1 trafił Oliwier Stawowy, lecz szybko kontakt złapali przeciwnicy (Gabriel Ponikowski). Na gole Marcela Rohde i Michała Sidora odpowiadał kolejno Oskar Andrzejewski. Koniec końców IgnerHome Polonia-Stal IV Świdnica pokonała na wyjeździe Granit Roztoka 5:4.

Granit Roztoka – IgnerHome Polonia-Stal IV Świdnica 4:5 (1:2)

Skład: Sobolewski, Kłosowski, Kosmala, Marszałek, Miedziński, Ośka, Patruś, Rogoża, Rohde, Sidor, Stasiak, Stawowy, Wiśniewski.

Poprzedni artykułNa nartach z Mount Everestu. Świdniczanin w ekipie Andrzeja Bargiela
Następny artykułNie ma chętnych na zakup zabytkowego szpitala Zakonu Kawalerów Maltańskich. „Jesteśmy zmartwieni brakiem zainteresowania”