Strona główna Sport Siatkówka Gospodynie tym razem nie były zbytnio gościnne…

Gospodynie tym razem nie były zbytnio gościnne… [FOTO]

0

Miniony weekend (10-11 września) w całej Polsce był świętem siatkówki. Nasza męska drużyna narodowa rozgrywała mecze finałowe w ramach mistrzostw świata, a do tego w wielu miastach Polski obywały się turnieje młodzieżowej siatkówki we wszystkich kategoriach wiekowych.

Siatkarskie emocje nie ominęły również Świdnicy. Nowopowstały Młodzieżowy Klub Siatkówki Polonia Świdnica był organizatorem Świdnickiego Ogólnopolskiego Turnieju Młodziczek. Tegoroczna, pierwsza edycja odbyła się pod patronatem Teresy Mazurek – wójt Gminy Świdnica i przy wsparciu Miasta Świdnica oraz Powiatu Świdnickiego.

Przez dwa dni na terenie dwóch hal sportowych (ZSE przy ul. Pionierów 10 i GOKSiR w Witoszowie Dolnym) młode adeptki piłki siatkowej z roczników 2008-2010 toczyły zacięte boje o Puchar „Młodzieżowej Polonii”. W turnieju udział wzięło osiem drużyn z różnych zakątków Polski. Bardzo wysoki i wyrównany poziom gry sprawiał, że licznie zgromadzeni kibice z wypiekami dopingowali wszystkie drużyny.

Gospodynie turnieju – zespół MKS-u Polonia Świdnica – nie były jednak zbyt gościnne i nie dały szans na zwycięstwo żadnej z przyjezdnych drużyn, wygrywając wszystkie swoje mecze w stosunku 2:0. Piękna gra turniejowa podopiecznych trenera Michała Tomiałowicza nastawia pozytywnie do startującego już za tydzień sezonu ligowego.

Podziękowania należą się dla wszystkich drużyn, za wspaniałą sportową rywalizację w duchu „fair play”, której pięknym podsumowaniem była odtańczona przez wszystkie zawodniczki na zakończenie turnieju popularna „belgijka”. Wielkie brawa dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy swoim dopingiem obdarowali dosłownie każdy zespół – atmosfera była prawie jak w niedzielny wieczór w katowickim Spodku. Wyrazy wdzięczności wędrują też do wspaniałej grupy rodziców, która wspierała klub organizacyjnie i dbała o słodko-owocowy poczęstunek przez cały czas trwania turnieju – wyznają przedstawiciele MKS-u Polonia Świdnica.

Ostateczne wyniki:
1. MKS Polonia Świdnica – MVP drużyny: Inez Chmielewska
2. ECO UNI Opole – MVP drużyny: Anna Dolińska
3. UKS SETBOL Oświęcim – MVP drużyny: Nikola Wasztyl
4. KPS Chełmiec Wałbrzych – MVP drużyny: Maria Chuchro
5. UKPS Lubin – MVP drużyny: Paulina Barcikowska
6. Volley 34 Łódź – MVP drużyny: Roksana Hankiewicz
7. NTSK Nysa – MVP drużyny: Milena Lipek vel Wronka
8. UKS SG Kożuchów – MVP drużyny: Joanna Kostrzewa

Nagrody indywidualne i puchary wręczał prezes klubu Tomasz Gołowkin wraz z przedstawicielami instytucji wspierających – Alicją Masłych, wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji i Zygmuntem Worsą, wicestarostą świdnickim.

O turnieju pisaliśmy też TUTAJ – https://swidnica24.pl/2022/09/komplet-wygranych-i-to-bez-straty-seta-foto/

/MDvR/

Poprzedni artykułPrawdziwy wysyp grzybów! Co warto wiedzieć, zanim pójdziemy do lasu
Następny artykułKolejny świdnicki piłkarz powołany do kadry Polski!