Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki już w ten weekend. Uczestnicy wyruszą z Jaworzyny...

Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki już w ten weekend. Uczestnicy wyruszą z Jaworzyny Śląskiej

0

28 obiektów znajdujących się na Dolnośląskim Szlaku Zabytków Techniki zwiedzać będą w ten weekend uczestnicy II Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki. 17 września zabytkowe pojazdy będzie można zobaczyć w Jaworzynie Śląskiej.

Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki to pierwsze w naszym regionie i, bez wątpienia, jedno z niewielu na motoryzacyjnej mapie Polski wydarzenie w całości skoncentrowane na dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej. Rajd skierowany jest do posiadaczy pojazdów mechanicznych wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed 1995 rokiem. Uczestnicy wyruszą na industrialny szlak Dolnego Śląska i w ciągu dwóch emocjonujących dni odwiedzą łącznie ponad 20 unikatowych zabytków techniki, dokumentujących najważniejsze dziedziny życia gospodarczego regionu na przestrzeni minionych 200 lat – opisują organizatorzy rajdu.

Uczestnicy rajdu już od godziny 9.00 będą gromadzić się na parkingu przy Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej. – Start rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00. Meta w tym roku znajdować się będzie w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Planowane zakończenie rajdu odbędzie się o godz. 16.00 i wezmą w nim udział przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, lokalnych samorządów i Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Na mecie zostaną rozdane Puchary Marszałka oraz prezesa Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska – informują organizatorzy.

Zobacz zdjęcia z I Dolnośląskiego Rajdu Zabytków Techniki:

/opr. mn/

fot. Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki

Poprzedni artykułPrzewodniczący RM w Świdnicy pyta publicznie posła Zyskę, czy „cynicznie nami manipulował”
Następny artykułZagrał Gierka i Sylwusia w „Dniu świra”. Spotkanie z Michałem Koterskim w Świdnicy