Strona główna 112 68-latka odpowie za kradzież prądu

68-latka odpowie za kradzież prądu

0

Nawet do pięciu lat więzienia grozi 68-letniej mieszkance Świdnicy, która próbując zaoszczędzić na rachunkach za prąd nielegalnie podłączyła się do instalacji elektrycznej.

zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej. Realizując własne ustalenia odwiedzili jedno mieszkanie na terenie Świdnicy, gdzie ujawnili nielegalne przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym sposobem 68-latka doprowadziła prąd do swojego mieszkania – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, której wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem – nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułLokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” zaprasza na konsultacje